Dominika Pacigová Iné športy Šport

Poctivá práca sa vypláca: Marián Rerko dosahuje skvelé výsledky v hasičskom športe

Je mladý a už teraz je držiteľom viacerých ocenení či titulov. Úspechy sú pre neho motiváciou zlepšovať sa a dosahovať ešte lepšie výsledky.

Ilustračný obrázok k článku Poctivá práca sa vypláca: Marián Rerko dosahuje skvelé výsledky v hasičskom športe
3
Galéria
Zdroj: Denis Pavelka/FireTV

Dvadsaťdvaročný Marián Rerko pochádza zo Smižian. K hasičskému športu sa dostal v deviatich rokoch, keď začal trénovať pod vedením Jozefa Strelu. Dnes miluje dobrovoľné hasičstvo, ktoré prepája so športom. Tým si udržiava kondíciu i relaxuje.

Výsledky prichádzajú

Počas zimných mesiacov sa zameriava najmä na kondičnú prípravu. „Väčšinou mám silové a atletické tréningy v telocvični. Špeciálne sa zameriavam na výstup do štvrtého podlažia cvičenej veže. Počas súťažnej sezóny trénujem výbušnosť a technické prvky disciplín. Okrem toho absolvujem mnoho súťaží, ktoré sú prípravou na vrchol sezóny,“ prezradil.

Za posledné roky dosiahol množstvo úspechov. „Každý titul ma robí šťastným, ale základom je robiť to, čo človeka napĺňa. Keď sa s tým spojí dobrý kolektív, veci idú ľahšie. Ak človek robí niečo so zápalom a radosťou, výsledky prídu skôr či neskôr,“ dodal s tým, že veľká vďaka patrí okresnému riaditeľovi HaZZ v Poprade Ondrejovi Šprochovi, vďaka ktorému má celé družstvo skvelé podmienky na trénovanie.

Nezabudnuteľné úspechy

V roku 2014 sa stal držiteľom slovenského rekordu v behu na 100 m s prekážkami s časom 16,21 s. Úspech bol pre neho obrovským prekvapením. „Prekonanie rekordu prišlo nečakane. Hneď po dosiahnutí tohto úspechu som sa chcel dostať pod hranicu šestnástich sekúnd. To sa mi podarilo až tohto roku na otvorených majstrovstvách v Bulharsku,“ uviedol.

Za svoj najväčší úspech považuje titul majstra sveta so slovenskou reprezentáciou v požiarnom útoku z roku 2016. „Napriek tomuto úspechu mi prvý titul majstra Slovenskej republiky v dvojboji utkvel najviac v pamäti,“ skonštatoval.

Na každé preteky sa snaží špeciálne pripraviť. Plány do budúcnosti má veľké. „Chcel by som zabehnúť čo najlepšie na majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v septembri na Slovensku prvýkrát, a tým pomôcť slovenskej reprezentácii dosiahnuť čo najlepší výsledok. Ďalším cieľom je úspešne ukončiť štúdium fyzioterapie,“ uzavrel Marián Rerko.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM