Streda 24. júl 2019 Vladimír  15 °C
Krimi Správy

Pod Sklanatým plesom našli lyžiari ležať muža (†80): Zachrániť sa ho nepodarilo

Na zjazdovke pod Skalnatým plesom vyhasol život. Muža sa všetci zúčastnení snažili resuscitovať desiatky minút. Bohužiaľ, neúspešne.

Ilustračný obrázok k článku Pod Sklanatým plesom našli lyžiari ležať muža (†80): Zachrániť sa ho nepodarilo
Zdroj: TASR

Horskí záchranári sa v piatok snažili zachrániť 80-ročného muža v bezvedomí, ktorého našli náhodní lyžiari a inštruktori lyžovania na zjazdovke pod Skalnatým plesom v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Napriek okamžitej resuscitácii muž neprežil.

Na pomoc Poliakovi odišli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Oblastného strediska Vysoké Tatry a požiadali o pomoc aj leteckých záchranárov. Zároveň zo Starého Smokovca do lyžiarskeho strediska smerovali záchranári HZS so zariadením na automatické stláčanie hrudníka. Horskí záchranári po príchode k pacientovi pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, ktorú vykonávali aj po príchode lekárky.

Napriek snahe všetkých zúčastnených, ktorí sa 50 minút snažili muža oživiť, sa ho nepodarilo zachrániť. Telesné pozostatky nebohého previezli do Starého Smokovca, kde telo prezrel obhliadajúci lekár a prípad prevzali policajti. Informáciu zverejnila na svojom webe HZS.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR