Aktualizované Hokej

Pod Tatrami sa tešili vojaci: Ukázali pevnejšie nervy v nájazdoch

Hokejisti Popradu utrpeli prvú prehru po štyroch zápasoch. V domácom prostredí nestačili na Trenčín.

Ilustračný obrázok k článku Pod Tatrami sa tešili vojaci: Ukázali pevnejšie nervy v nájazdoch
15
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Rozbehnutí „vojaci“ z Trenčína potvrdzovali pod Tatrami dobrú formu od úvodných minút. Lepšie korčuľovali aj kombinovali. Už v 5. minúte pretavili svoju prvú presilovú hru v zápase na gól, ktorého autorom bol pohotový Okuliar. Domácim sa hra nedarila a rozbiehali sa veľmi ťažko. Druhý úder Trenčína prišiel krátko pred prvou prestávkou. Po vhadzovaní sa k vyrazenému puku pred Vošvrdovým bránkoviskom dostal Hecl a hostia viedli rozdielom dvoch gólov.

V úvode druhej časti hry mali domáci trištvrteminútovú presilovku o dvoch hráčov. Tú síce zahrali dobre, ale Handlovského strela skončila iba na hornej žŕdke Lacouveeho bránky. Domáci pridávali na otáčkach a hostia sa len s ťažkosťami dostávali za útočnú modrú. Ojedinelú šancu mal Švec, jeho zakončenie tesne minulo tri žrde. „Kamzíci“ sa kontaktného gólu dočkali až v 34. minúte. Ulrychova krížna prihrávka cez stredné pásmo aj so šťastím prepadla k osamotenému Skokanovi, ktorí si napriek signalizovanému faulu poradil pekným blafákom s brankárom hostí – 1:2.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Vyrovnanie na sebe nenechalo dlho čakať. V 44. minúte vyhral Skokan súboj pri mantineli a perfektnou zadavkou vysunul do gólovej príležitosti Haščáka, ktorý si so zakončením poľahky poradil – 2:2. O tri minúty neskôr sa presadil Matúš Paločko. Jeho dorážka prišla po hvizde rozhodcu a tak gól neplatil. Vzápätí hráči predviedli v hokeji málo výdanú pasáž bez prerušenia hry, ktorá trvala sedem minút a 35 sekúnd. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby mali hostia veľkú možnosť rozhodnúť zápas v ponúknutej početnej výhode. Hostia ju však nezahrali dobre a o minútu neskôr si mužstvá úlohy vymenili.

Popradčania si minútu z presilovky preniesli do predĺženia. Potom mali k dispozícii ešte jednu dvojminútovú výhodu, ale stretnutie nerozhodli. Samostatné nájazdy domácim vôbec nešli, naopak, hostia premieňali jeden za druhým. Ten rozhodujúci premenil v druhej sérii kanadský legionár hostí Berisha.

Sumár

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 34. Skokan, 44. Haščák (Skokan) – 5. Okuliar (Kettunen, Valach), 19. Hecl (Lemcke, Paukovček), rozhodujúci sam. nájazd: Berisha. Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Crman, Frimmel, vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Valach (Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Poprad: Vošvrda – Kramár, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Hajnik – Matej Paločko.
Trenčín: Lacouvee – Ackered, Lemcke, Zeleňák, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Berisha – Hecl, Paukovček, Sádecký – Bezúch, Rehuš, Valach – Ferenyi, J. Švec, Kukuča.

Hlasy trénerov

Peter Mikula, tréner Popradu: „Náš neúspech bol podložený v prvom rade veľmi zlou prvou tretinou. Tam sme hrali slabý hokej, ktorý sme neprodukovali už dosť dlho. Keď v zápase nevyužijeme presilovku 5 na 3 a potom dvakrát 4 na 3, tak nie je o čom rozprávať. Tieto veci z hľadiska obetavosti súper zvládol a šťastie sa k nemu priklonilo v samostatných nájazdoch.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „My sme s dvoma bodmi z Popradu veľmi spokojní, pretože Poprad má skvelé mužstvo. Mali sme výbornú prvú tretinu. Šli sme do vedenia. V druhej tretine sme spravili viac chýb, boli tam straty pukov. Súper si vytvoril šance a z jedného úniku aj znížil. Tretia tretina a predĺženie bolo ovplyvnené našimi vylúčeniami. Dnes dávam klobúk dole pred chalanmi, ktorí chodia na oslabenia a pred brankárom LaCouvee.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.