Peter Handzuš Futbal Šport

Pod Tatrami zavládol smútok. Popradskí futbalisti do Fortuna ligy nepostúpili

Odveta baráže o Fortuna ligu popradským orlom nevyšla. Trenčín vyhral na umelej tráve v Žiline 4:1 a hráčom FK Poprad a ich fanúšikom ostali oči pre plač :-/

Trenčania vedeli, že ak chcú ostať vo Fortuna lige, musia sa tlačiť pred popradskú bránu. Ale ani Popradčania neprišli do Žiliny len brániť. Už v 11. minúte dostal Trenčín do vedenia Sleegers a keď v 26. minúte zvýšil na 2:0 Šulek, museli zabrať aj Popradčania. Podarilo sa im to hneď v 28. minúte, keď znížil Horváth.

Aj v úvode druhého polčasu boli aktívnejší Trenčania, ktorí chceli zmazať popradský postupový náskok. Obliehanie popradskej brány bolo úspešné, keď skóroval najskôr v 78. minúte ďalekonosnou strelou Roguljič a hneď v 81. minúte zmarili postupové šance Popradu Trenčania, keď vyšachovali popradskú obranu a do prázdnej brány skóroval Corryn.

Po záverečnom hvizde rozhodcu zavládol na popradskej strane veľký smútok a zotrvanie vo Fortuna lige mohol oslavovať Trenčín. V Poprade sa bude dlho spomínať na sezónu, v ktorej bola najvyššia futbalová liga tak blízko.

AS Trenčín - FK Poprad 4:1