Tlačové správy

Podnikanie, ktoré odolalo kríze

Na rozdiel od podnikateľov z mnohých priemyselných odvetví a odvetví postihnutých krízou, majitelia autoservisov zaoberajúcich sa čistením filtrov DPF zaznamenali od začiatku roku 2021 rekordný príliv zákazníkov.

Ilustračný obrázok k článku Podnikanie, ktoré odolalo kríze
Zdroj: OTOMATIC

Táto služba je veľmi populárna, nielen medzi súkromnými vlastníkmi dieselových automobilov, ale predovšetkým medzi zástupcami dopravných spoločností a verejnej dopravy.

Hospodárska kríza spôsobená pandémiou a následné obmedzenia, overili trh, ktorý sa rozdelil na odvetvia viac alebo menej odolné voči existujúcim problémom. Podnikanie v oblasti čistenia DPF filtrov, odolalo kríze a ťažilo z prevládajúcej situácie. Zavedenie novej emisnej normy Euro 6d ISC-FCM v januári tohto roku túto pozíciu ešte posilnilo.

Sľubný začiatok roku 2021 a nové trendy na trhu čistenia DPF filtrov

V prvých mesiacoch roku 2021, ktoré v posledných rokoch boli zvyčajne časom stagnácie, nastal rozmach regenerácie filtrov pevných častíc, najmä nákladných vozidiel. Majitelia špecializovaných servisov, už začínajú počítať zisky, pretože kvantitatívny a kvalitatívny rozdiel v porovnaní s predchádzajúcim rokom je skutočne pôsobivý.

Spočiatku odberatelia našich strojov – majitelia autoservisov – poskytovali služby čistenia filtrov DPF predovšetkým súkromným zákazníkom. Filtre EURO 6 boli renovované iba sporadicky. Málokto si uvedomil, že vyčistením filtra z nákladného vozidla môže nielen predĺžiť jeho životnosť, ale z toho profitovať, napríklad znížením spotreby paliva. Nákladné vozidlá s očisteným filtrom spaľujú v priemere o 3–4 l/100 km menej paliva bez ohľadu na počet najazdených kilometrov. Okrem toho problematické a odrádzajúce pre majiteľov autoservisov, bolo umývanie filtrov v krytoch nepravidelného tvaru. Spoločnosť OTOMATIC predstavila množstvo nových riešení, medzi ktoré patrí univerzálny pripojovací adaptér DPF Euro 6 určený pre každý typ filtra, ako aj možnosť zvoliť si konfiguráciu stroja a vybavenia s ďalšími funkciami, vrátane odlučovača oleja, príslušenstva, automatického dávkovača atď. Všetci sa zhodli, že skutočné úspory dosiahnuté regeneráciou filtrov DPF, vrátane nižšej spotreby paliva a výrazného zníženia poruchovosti, nakoniec presvedčili majiteľov naftových automobilov aj majiteľov dopravných spoločností o tomto riešení – vysvetľuje zástupca spoločnosti OTOMATIC – dodávateľ vybavenia a príslušenstva pre dielne a služby DPF, ako aj popredný výrobca strojov na čistenie filtrov DPF v Európe.

Regenerácia DPF má budúcnosť

Starostlivosť o ekológiu, zavádzanie čoraz prísnejších emisných noriem, početné cestné kontroly a stále vyššie finančné pokuty za odstránenie filtra DPF, a teda zvyšovanie povedomia používateľov naftových automobilov, automaticky zvýšili dopyt po službe regenerácie filtrov pevných častíc, najskôr v osobných automobiloch a následne aj v nákladných vozidlách a autobusoch.

Je pravda, že služba čistenia filtra EURO 6 vlastníkmi spoločností z odvetvia transportu, bola v Európe v posledných troch rokoch považovaná za sezónny trend, teraz je však aj v Európe, podľa príkladu USA a Kanady, nevyhnutná regenerácia filtra, podobne, ako je napr. služba výmeny oleja. Rastúci počet najazdených kilometrov a majitelia prepravných spoločností, ktorí hľadajú úspory a obmedzenie výdavkov v čase krízy, robia zo služby čistenia DPF filtrov výnosný biznis, ktorý bude v najbližších rokoch rozkvitať.

https://www.otomatic.sk
YouTube: https://youtu.be/kO6bK65Kcpw
facebook: https://www.facebook.com/OtomaticDPF/

Zdroj: OTOMATIC

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: OTOMATIC
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM