Tomáš Batiz Hokej

Podtatranské derby v Mikuláši: Liptáci privítajú susedný Poprad

Liptákov čaká ďalší domáci zápas v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. V zápase 4. kola privítajú susedný Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Podtatranské derby v Mikuláši: Liptáci privítajú susedný Poprad
Zdroj: Dnes24.sk

Hokejisti Liptovského Mikuláša vo svojom poslednom vystúpení podľahli Košiciam 2:0. Hráči v kabíne neskrývali sklamanie, na druhej strane sa tešia na skvelú domácu atmosféru proti Popradu. „Majú nový tím a aj trénera. Musíme hlavne veľa korčuľovať, hrať do teľa a ísť do toho obetavo. Nálada v kabíne je dobrá, i keď sme prehrali v Košiciach. Bol to náročný zápas, bojovali sme, ale teraz je pred nami ďalší zápas, v ktorom chceme naplno bodovať,“ zhodnotil pred zápasom Števuliak.

Bude to ťažký zápas

Ján Cibuľa, asistent trénera Liptovského Mikuláša pred zápasom poukázal na fakt, že popradskí „kamzici“ v doterajšom priebehu súťaže ešte nebodovali. Napraviť chuť si budú chcieť práve na mikulášskom ľade. „Bude to ťažký zápas, ako aj ďalšie ostatné zápasy pre náš novovytvorený tím. Poprad k nám príde prakticky bez bodu, takže sa určite o niečo pokúsi. Do zápasu ideme s pokorou a so zdravou sebadôverou,“ povedal pred zápasom Cibuľa.

Domáca kulisa

Výhodou domáceho prostredia disponujú hokejisti Liptovského Mikuláša, ktorí veria, že zimný štadión sa naplní ako v prvom zápase s Nitrou. „Dúfam, že sme ľudí v poslednom domácom zápas s Nitrou dostatočne nevnadili. Liptovský Mikuláš je hokejové mesto, takže verím, že ľudia nás prídu povzbudiť,“ dodal Ján Cibuľa, asistent trénera Liptákov.

VIDEO: Ján Cibuľa pred zápasom s Popradom
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM