Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Kultúra

Podtatranské múzeum prilákalo množstvo detí

Počas piatkového popoludnia a neskorého večera sa na celom Slovensku konalo podujatie s názvom Noc múzeí a galérií. V Poprade si zvláštny program pri tejto príležitosti pripravili pracovníci Podtatranského múzea a Tatranskej galérie. Obidve inštitúc

S objektívom fotoaparátu sme navštívili popoludňajší program v Podtatranskom múzeu. Ten sa práve rozbiehal, ale spod šikovných rúk detí už vychádzali prvé kúsky vlastnoručne vyrobeného recyklovaného papiera. Presný postup všetkým záujemcom ochotne vysvetlili a ukázali pracovníčky múzea Jana Kušniráková a Michaela Kočišová.

Samozrejme, otvorené boli dvere do všetkých expozícií historickej budovy, ale na jej prízemí sa prechodne „rozložila“ výstava projektu Energia 3. tisícročia. Jeho cieľom je ukázať, ako sa dá získavať energia ekologickejšou cestou. Od začiatku apríla sa s touto témou zoznámili stovky detí z viacerých škôl Popradského okresu. Kvôli ich zvýšenému záujmu malo múzeum svoje brány otvorené aj v pondelky, v ďalších dňoch predĺžilo otváracie hodiny a plánované ukončenie výstavy posunulo o týždeň.

Sprievodkyňa tejto úspešnej, dnes už skončenej výstavy Zuzana Polorecká mala okrem iného aj „kľúčik“ od asi najlákavejšieho trojrozmerného exponátu, modelu parného stroja. Ten bol v minulosti hlavným zdrojom získavania pohybovej energie. Spočiatku neposlušná mašinka napokon vyslyšala tiché naliehanie prítomných detí, lektorky, ale i autora tohto článku a dala sa do práce. Pomaly nabrala otáčky a ukázala celú svoju prekvapujúcu silu. (Uvidíte vo videu. Spev: Patrícia Ceľuchová, víťazka súťaže Slávici z lavice 2012)

Poprad24 Foto: Pavol Krupka Video: Pavol Krupka

Podtatranské múzeum prilákalo množstvo detí
1
Galéria
Noc_muzeiPP
25
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.