Správy

Polícia vyhlásila dve preventívne súťaže: Žiaci môžu vyhrať "vodičák" zadarmo

Polícia chce prispieť k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách aj vyhlásením dvoch súťaží pre žiakov základných a stredných škôl. Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Ilustračný obrázok k článku Polícia vyhlásila dve preventívne súťaže: Žiaci môžu vyhrať "vodičák" zadarmo
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Denisa Baloghová doplnila, že okrem zvyšovania bezpečnosti je cieľom súťaže aj vzdelávanie chodcov.

„Chodci často ohrozujú nielen svoje, ale aj životy iných svojím nezodpovedným správaním. Preto je prevencia už u školákov veľmi dôležitá. Často sú to oni, ktorí môžu dokonca poučiť vlastných rodičov a prispieť tak k záchrane životov,“ povedal viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.

Projekt Superchodec je určený pre základné školy, zapojiť sa doň môžu jednotlivci aj kolektívy.

„Ich jedinou úlohou je poslať do 12. mája na emailovú adresu superchodec@minv.sk fotografie, videá alebo skutočné príbehy o tom, ako zo svojho pohľadu chodcov prispievajú k bezpečnosti premávky,“ povedala Baloghová. Polícia vyberie troch súťažiacich, ktorí pre svoju triedu vyhrajú návštevu policajtov a balíčky reflexných prvkov.

Druhý projekt Hľadá sa dopravný expert je určený pre stredné školy. V spolupráci so Slovenskou komorou výcvikových zariadení autoškôl zabezpečí polícia pre troch výhercov vodičský kurz zadarmo. Podmienkou súťaže je do 12. mája poslať na adresu dopravnyexpert@minv.sk projekt na tému Ako by som zlepšil bezpečnosť cestnej premávky v mojom meste (obci). „Od starších žiakov si radi vypočujeme ich nápady na zlepšenie bezpečnosti premávky tam, kde sa dennodenne pohybujú, keďže situáciu v meste alebo obci poznajú najlepšie,“ dodal.

Policajti vyhodnotia tri najlepšie projekty. Okrem vodičského kurzu bude odmenu pre víťazov aj zapracovanie ich pripomienok do činnosti polície priamo v ich meste alebo obci.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM