Poprad čakal na domáce víťazstvo od 28. októbra. O výhre rozhodol za 46 sekúnd

Poprad rozhodol o víťazstve nad Martinom za 46 sekúnd. V bráne Popradu stál opäť Juraj Sedlačko a v zostave sa v prvom domácom zápase predsatvil aj navrátilec z Kazachstanu Štefan Fabian.

Ilustračný obrázok k článku Poprad čakal na domáce víťazstvo od 28. októbra. O výhre rozhodol za 46 sekúnd

V úvode sprvoti dobiedzali hostia, po Jáchymovej chybe Themár nabil do druhej vlny Pukalovičovi, no ten minul bránu Popradu. Vzápätí mohol zo skrumáže skórovať Murček, no nápor Mountfieldu nevydržala Sedlačkova brána, ktorá sa vychýlila zo svojho miesta. Domáci odpovedali v presilovej hre, no Šurek bez problémov kryl. Martinčania sa predsa len dostali do vedenia, keď pri avizovanom vylúčení Markovič nechytateľne namieril do rohu popradskej brány. 18. minúta patrila Popradu, domáci v nej v priebehu 46 sekúnd strelili tri góly z hokejok Balána, Koskinena a Tomasa a Martin bol razom na kolenách – 3:1.

Martin sa v prestávke pozbieral a vhupol do druhého dejstva útočným poňatím hry. Sedlačko mal problémy s koncovkou Mikušoviča, Markovič v ďalšej akcii zase zbytočne váhal a premárnil vhodný moment na streľbu. MHC sa mohlo vrátiť do zápasu v 29. min, keď Kovačevič musel zatiahnuť ručnú brzdu a v poslednej chvíli fauloval Murčeka, no martinský útočník nariadené trestné strieľanie premárnil. Poprad je silný v presilovkách a potvrdil to aj druhým gólom z početnej výhody, keď Tomas milimetrovo objavil Bucovu hokejku a bolo 4:1. Poprad mohol i zvýšiť, Jabrocký však v nájazde stroskotal na Šurekovi a ani následný chaos v martinskej obrane Popradčania v ďalší gól nezužitkovali.

Úvod tretej časti sa hral neustále v nerovnovážnom počte hráčov na ľade, no najväčšiu gólovú príležitosť tisícka divákov sledovala paradoxne v podaní mužstva hrajúceho oslabenie. To keď Pukalovič naivne na modrej hľadal Tupého a nechtiac poslal Kloudu do samostatného úniku. Popradský útočník však stroskotal na Šurekovi. V 46. min sa podarilo Važanovi dobre umiestnenou strelou zvýšiť a hostia tak živili nádej na body – 4:2. V 50. min mohol zvýšiť Tomas, keď natlačil pred bránu, na dva krát nepochodil ani Vandas. Pukalovičov tím sa v záverečných minútach snažil, no súvislejší tlak si nevypracoval. Tri minúty pred treťou sirénou navyše zbytočne fauloval Hollý a zahasil nádeje hostí. V presilovej hre ešte pri ďalšom avizovanom vylúčení uzavrel skóre na 5:2 Vandas.

HK Poprad – MHC Mountfield 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Góly: 18. Balán, 18. Koskinen, 18. Tomas, 33. Buc, 59. Vandas – 12. Markovič, 46. Važan. Rozhodovali: Lauff – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 4:7, navyše: Šurek (MHC) 10 minút nešportové správanie, presilovky 3:0, oslabenia 0:0, 1236 divákov

HK Poprad: Sedlačko – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Jáchym, Špelda, Kurali, Kramár, Fabian – Vandas, Balán, Hvila – Tomas, Klouda, Buc – Paločko, Koskinen, Jabrocký – Gríger, Takáč, Homa
MHC Mountfield: Šurek – Novotný, Zošiak, Pukalovič, Tupý, Zukal, Hriňa, Beňa – Petruška, Markovič, Važan – Themár, Hollý, Mikušovič – Murček, Horský, Jonák – Hús, Perniš, Kentoš

Extraliga HK AF Poprad : MHC Mountfield Martin