Ľubomír Hudačko Správy

Poprad dbá o bezpečnosť chodcov už dlhé roky: V TOMTO bol jedným z prvých miest

V lete 2009 došlo k nesvieteniu prvých ôsmich priechodov, v roku 2020 bolo nasvietených 15 frekventovaných priechodov pre chodcov a teraz pribudli ďalšie.

Ilustračný obrázok k článku Poprad dbá o bezpečnosť chodcov už dlhé roky: V TOMTO bol jedným z prvých miest
5
Galéria

Mesto Poprad pokračuje v prevencii nehodovosti na cestách. Existujúce priechody pre chodcov na Železničnej ulici, Ul. J. Wolkera, Alžbetinej a Francisciho sú osvetlené novými osvetľovacími stožiarmi napojenými na existujúci rozvod verejného osvetlenia. Mesto Poprad o tom informuje na svojej webstránke.

„Stožiare sú umiestnené prevažne v zelenom páse, resp. chodníku. Z existujúcich stožiarov verejného osvetlenia vyúsťujú rozvody vyhotovené káblami uloženými v zemi. Sú vedené v zelených pásoch, resp. chodníkoch, ktoré napájajú svietidlá na týchto uliciach,“ vysvetlila vedúca odboru výstavby MsÚ Kristína Horáková.

Už v roku 2004

K existujúcemu osvetlenému priechodu pre chodcov na Ulici Fraňa Kráľa je doplnený systém signalizácie prítomnosti chodca s umiestnením na existujúcich stožiaroch verejného osvetlenia.

Celkové náklady predstavujú sumu zhruba 36-tisíc eur.

„Týmto krokom už máme nesvietené najfrekventova­nejšie priechodov v našom meste. Na zvyšovaní bezpečnosti chodcov v našom meste sme začali pracovať už v roku 2004, keď sme ako jedno z prvých miest na Slovensku začali viac ako 200 priechodov natierať červeným reflexným náterom. V lete 2009 nasledovalo nesvietenie prvých ôsmich priechodov, v roku 2020 sme nesvietili 15 frekventovaných priechodov pre chodcov a teraz sme pridali ďalšie," uviedol primátor Anton Danko.

Objektívom: V Poprade sú nasvietené ďalšie priechody pre chodcov
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM