Vyrovnané prvé dve tretiny zápasu, vystriedala tretia, ktorú držali pevne v rukách popradskí Kamzíci. Tým sa v poslednej časti zápasu podarilo streliť tri góly, ktoré napokon rozhodli o ich víťazstve na domácom ľade. Tri body tak ostávajú v Poprade.

Ilustračný obrázok k článku Poprad doma deklasoval Banskú Bystricu: O výsledku rozhodla posledná časť zápasu

Poprad posilnený o útočníka Radovana Heizera, ktorý predčasne ukončil zahraničné angažmá v Dánsku, udrel hneď v 1. minúte zápasu. Z prvej strely totiž prekonal nerozchytaného Corbeila kapitán „kamzíkov“ Kroták – 1:0. Bystričania sa z inkasovaného gólu rýchlo otriasli a v 6. minúte kontrovali počas svojej prvej presilovky z hokejky Sandgrana. Do vedenia hostí dostal Michal Hudec, keď sa rýchlosťou dostal za obranu Popradu a bekhendovým zakončením prekonal bezmocného Kostúra – 1:2. Vyrovnanie odmietol Rapáč, keď tesne pred koncom tretine netrafil z dorážky prázdnu bránu hostí.

Začiatok druhého dejstva zaujal dlhou, až osem a pol minúty trvajúcou pasážou bez prerušenia hry. V nej Popradčania spálili sľubný nájazd vo dvojici na jedného brániaceho hráča. Hvilovu prihrávku nedokázal zúžitkovať Rusnák. Poprad sa tlačil pred Corbeilovu bránu a napokon sa mu podarilo vyrovnať. V priestore pred bránkou sa najlepšie zorientoval legionár Bajaruns, keď preloboval ležiaceho brankára Banskej Bystrice – 2:2.

Aj záverečnú tretinu začali lepšie domáci. Misky váh na stranu Popradu naklonil opäť Bajaruns, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Hostia sa často sťahovali do obranného pásma „kamzíkov“, ale z platonického tlaku nič nevyťažili. Naopak v presilovej hre zvyšoval na 4:2 tvrdou strelou Hvila. V samom závere stretnutia sa Banská Bystrica odhodlala k hre bez brankára a víťazstvo Popradu tak poľahky spečatil dvojgólový Kroták – 5:2.

Juraj Halaj (asistent trénera Popradu): „Šli sme do zápasu s veľkým rešpektom zo sily súpera, ktorý vyhral dva zápasy po sebe. Od druhej tretiny sme zmenili taktitu, čo nám vychádzalo až do konca zápasu. Začína sa nám konečne dariť aj v koncovke. Chcem pochváliť všetkých hráčov za podaný výkon.“

Vladimír Orságh (tréner B. Bystrice): „Napriek rýchlemu prvému inkasovanému gólu sme boli aktívni, otočili sme na 2:1 a to bolo dnes všetko pozitívne z našej strany. V druhej tretine sme sa vozili v oblúkoch, nedohrávali sme súboje a súperovi sme prenechali iniciatívu až do konca stretnutia. Preto veľké sklamanie a nespokojnosť. Dve tretiny sme absolútne nezvládli a dvadsať minút nám na žiadne body stačiť nebude.“

HK Poprad – HC 05 Banská Bystrica 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 1. Kroták, 37. Bajaruns, 54. Hvila, 60. Kroták – 6. Sandgren, 16. M. Hudec.
Rozhodovali: J. Konc, Jonák – Gajan, Gavalier,
vylúčení: 1:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,