Poprad konečne vonku vyhral

Kamzíci si vezú z Trenčína cenné tri body.

Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Góly: 49. Šťastný, 55. Bednár – 1. Strömberg, 17. Fabian, 45. Chovan. Rozhodovali: Višňovský – Stano, Brath, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2480 divákov.

Úvodne buly vyhrali síce domáci, ale z protiútoku už v 46. sekunde otvoril skóre hosťujúci Strömbergom. Podtatranci hrali dôsledne v obrane, ale šancí na skórovanie bolo minimum. Začiatkom 17. minúty Fabian zvýšil z pohľadu hostí na 2:0 a v poslednej minúte 1. tretiny prišiel na rad aj videorozhodca, ktorý skonštatoval, že trenčianska strela skončila iba na spojnici Melicherčíkovej bránky. Hostia na začiatku 2. tretiny hrali oslabení o dvoch hráčov, avšak Dukla príležitosť nevyužila. Hostia hrali celoplošný hokej s rýchlym prechodom do útoku a dobre zabezpečenou obranou, kým útočné akcie Dukly boli dobre istené súperom. A tak v polovici stretnutia bol náskok hostí stále o dva góly. Napriek niekoľkým šanciam Dukly na zníženie si brankár Melicherčík do konca tretiny čisté konto udržal. V závere 2. tretiny hrala Dukla ďalšiu neúspešnú presilovku, čo Podtatrancov v ich hernom prejave upokojilo. V 45. minúte hrali presilovku oni a Chovan zvýšil na 3:0. O tri minúty neskôr však po peknej kombinácii prvého útoku Šťastný znížil na 1:3 a v 55. minúte po úniku po pravom krídle znížil na rozdiel jedného gólu Bednár. O 50 sekúnd neskôr fauloval Balán, čo Duklu prinútilo staviť všetko na jednu kartu a pokúsiť sa o vyrovnanie. Nepodarilo sa, i keď v čase 59:17 Tyborovu delovku bravúrne zlikvidoval brankár hostí. Od prerušenia hry hrala Dukla neúspešnú power-play, a tak Popradčania získali cenné 3 body.