Webnoviny - Rôzne

Poprad kúpil vysávače na psie exkrementy

Mesto Poprad vytiahlo do boja proti nedisciplinovaným psičkárom ďalšiu zbraň.

Oddnes sa o čistotu v meste budú starať dvaja noví zamestnanci mesta vybavení špeciálnymi vysávačmi na psie exkrementy. „Dali sme si robiť miniprieskum a jedna z troch vecí, čo ľudí najviac ťaží, je problém psov. Snažíme sa s tým bojovať, ale v rámci možností,“ uviedol dnes primátor Popradu Anton Danko pri spustení projektu čistenia mesta špeciálnymi vysávačmi. Mnohí ľudia podľa primátora kritizovali, že mesto vyberá daň za psa a nič za to nedostávajú. „Toto je jeden z príkladov, že tie peniaze vieme investovať aj na veci súvisiace so psami."

Už v minulosti mesto umiestnilo v niektorých lokalitách smetné nádoby a vrecká na odstraňovanie psích exkrementov. Nákup dvoch vysávačov je pokračovaním tohto trendu. Primátor priznal, že to nie je originálny nápad mesta, ale osobne si ho všimol v televízii. „Nie sme prví, ale myslím si, že je to dobrá vec,“ dodal Danko. Do nákupu dvoch špeciálnych vysávačov mesto investovalo z vlastného rozpočtu 5 200 eur.

Dvaja zamestnanci budú vyhradení výlučne na čistenie mesta od psích exkrementov. Zameriavať sa budú hlavne na lokality, kde je povolený vstup so psom. Na väčšine popradských sídlisk už sú vyznačené lokality s detskými ihriskami, kde je zakázaný vstup so psami. „Keďže máme aj nedisciplinovaných občanov, tak budú títo pracovníci zachádzať aj do zón, kde je zákaz vstupu so psom,“ dodala vedúca odboru výstavby Mestského úradu v Poprade Kristína Horáková.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie