Ľubomír Hudačko Hokej

Poprad má novú posilu: Do tímu prichádza skúsený zahraničný obranca

Jake Cardwell strávil juniorskú časť kariéry v ligách OHL a CIS. Väčšinu profesionálnej kariéry venoval slovenskej najvyššej súťaži.

Ilustračný obrázok k článku Poprad má novú posilu: Do tímu prichádza skúsený zahraničný obranca
Zdroj: TASR/František Iván

Hokejoví „kamzíci“ sa dohodli na zmluve s novou posilou. HK Poprad na svojom webe informuje, že novou tvárou v tíme bude 31-ročný bek Jake Cardwell.

Hokejový Poprad sa rozhodol posilniť obranu a stavil na osvedčeného obrancu s poctivou pracovnou morálkou Jakea Cardwella.

Hral v Bystrici i Nitre

„Sme radi, že sme sa s Jakeom dohodli na zmluve do konca sezóny. Dlhšiu dobu sme hľadali ešte jedného obrancu. S Jakeom mám spoločnú minulosť a viem, čo dokáže mužstvu priniesť. Po rozhovoroch sme našli spoločnú reč a v najbližších dvoch dňoch sa k nám pripojí,“ povedal o novej posile športový riaditeľ klubu Július Koval.

Jake Cardwell strávil juniorskú časť kariéry v ligách OHL a CIS. Väčšinu profesionálnej kariéry venoval slovenskej najvyššej súťaži.

V Nových Zámkoch, Banskej Bystrici a Nitre zaznamenal počas štyroch sezón 187 štartov a 91 bodov. Dve sezóny nastupoval za české Pardubice. Posledný ročník odohral v talianskom celku Ritten/Renon.

archívne foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM