Samospráva

Mesto zmodernizovalo priestory detských jaslí: Čo sa kúpilo za vyše 14 000 eur?

Mesto Poprad nedávno vynovilo a zmodernizovalo interiér detských jasličiek, čo má prispieť k lepšiemu komfortu detí.

Ilustračný obrázok k článku Mesto zmodernizovalo priestory detských jaslí: Čo sa kúpilo za vyše 14 000 eur?
5
Galéria

Investícia za viac ako 14.000 eur by mala skvalitniť tento druh sociálnej služby. Uviedla to vedúca detských jaslí Alena Palgutová s tým, že v priestoroch pribudli nové koberce, pastelové a dúhové šatne, skrinky na bielizeň, nové postieľky s matracmi, farebné stoly a stoličky, relaxačné vaky, ale aj hojdacie kresielka, hračky, edukačné pomôcky, či ďalšie vybavenie.

Vzhľadom na ich psychomotorický vývoj, pomáhajú tieto nové hračky a edukačné pomôcky našim detičkám v rozvoji jemnej a hrubej motoriky,“ vysvetlila Palgutová. Súčasťou nového vybavenia je aj germicídny žiarič, ktorý prostredníctvom krátkovlnového ultrafialového žiarenia ničí baktérie a ich spóry, plesne, kvasinky a mikroorganizmy. Využíva sa na dezinfekciu vzduchu a povrchov.

„Potešili sme sa aj tomuto žiariču, aj čističke vzduchu, ktorá pomáha eliminovať chorobnosť detičiek v našom zariadení, pretože imunitný systém sa u nich ešte len vyvíja. Naše jasličky sú jedinečné aj v tom, že detičkám podávame bavlnené plienky a snažíme sa tak nepoužívať jednorazové plienky vzhľadom na životné prostredie,“ dodala vedúca jaslí.

V Zariadení starostlivosti o deti do troch rokov na Ulici mládeže poskytujú sociálnu službu na podporu zosúladenia rodinného a pracovného života. „Poskytujú sa tu bežné úkony starostlivosti o dieťa, stravovanie a výchova. Kapacita zariadenia je 25 miest,“ dodala vedúca sociálneho odboru na Mestskom úrade v Poprade Petra Zavacká.

Mesto Poprad chce zveľaďovaním priestorov jaslí pomôcť najmä mladým rodinám. Práve im je určený aj príspevok pri narodení prvého dieťaťa vo výške 200 eur, ktorý mesto poskytuje od nového roka.

Vynovené popradské jasle: Investícia za vyše 14 000 eur
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM