Poprad na Trenčín nestačil: Dukla o výsledku rozhodla v druhej tretine

Nedeľný zápas v Poprade potvrdil staré pravidlo nedáš-dostaneš a po troch zlepených góloch hostí už Popradčania nedokázali zaveliť na obrat.

Ilustračný obrázok k článku Poprad na Trenčín nestačil: Dukla o výsledku  rozhodla v druhej tretine

Poprad začal od úvodu aktívne a vytváral si gólové príležitosti. Hneď prvá vážnejšia akcia skončila v sieti, keď Síkela v situácii 2 na 2 našiel pred bránou hokejku Štraucha a trenčiansky Chábera kapituloval. V 9. min mohol vyrovnať po individuálnej akcii Koyš, no Kostúra nenachytal. Na opačnej strane sa v dobrej šanci ocitol Török, Trenčania si však mohli vydýchnuť. A keď R. Rapáč nezvýšil v oslabení, vojaci trestali. Kostúra prestrelil Michal Hlinka – 1:1.

Tempo v druhej časti trochu opadlo, z čoho vyťažila Dukla. Najskôr sa v skrumáži najlepšie zorientoval Dlouhý a prestrčil puk za popradského gólmana. Neubehli ani 2 min a zaskočený Poprad opäť inkasoval po strele Hlinku a keď v presilovke zvýšil na rozdiel 3 gólov Ölvecký, karty boli rozdané. Zdecimovaný Poprad mohol povstať v dlhotrvajúcej presilovke 5 proti 3, pokoj v koncovke však chýbal. Najväčšiu šancu spálil Kroták.

Popradčania chceli s nepriaznivým stavom niečo urobiť, v koncovke sa im však nedarilo. V nádejných šanciach pohoreli postupne Rusnák, R. Rapáč a Kroták. Chábera a pozorná trenčianska obrana bola však nad sily domácich. Aj keď v samom závere na 2:4 korigoval mladík Števuliak, bolo to málo a Dukla aj po druhý raz v sezóne po zásluhe zvíťazila.

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „V prvej tretine sa hral kvalitný hokej. Škoda, že sme inkasovali na 1:1 ešte pred prestávkou. Psychicky sme sa dostali dole v našej vlastnej presilovke, keď sme ani nevystrelili a vzápätí sme dostali dva zlepené góly. Rozhodli aj nepremenené presilovky 5 proti 3, budeme na tom ďalej pracovať.“

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: „Vedeli sme, že domáci budú od začiatku tlačiť. Odskočili sme našťastie súperovi v presilovkách v prostrednej časti a v závere sme si už iba strážili vedenie. Tri body nás tešia.“

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 2. Štrauch, 60. Števuliak – 14., 27. Hlinka, 26. Dlouhý, 33. Ölvecký.
Rozhodovali: J. Konc – Gajan, Kollár, vylúčení: 4:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1120 divákov

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Ťavoda, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Gaborčík, Pitka – Bartečko, Paukouček, Hvíla – Kroták, Síkela, Štrauch – Török, R. Rapáč, B. Rapáč – Števuliak, O. Rusnák, Bajaruns
Dukla Trenčín: Chábera – Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Zaťko, Hatala, Drgoň, Holenda, Nechala, Trefný – Gašparovič, R. Dlouhý, Melichárek – Ölvecký, Nemec, Vozdecký – Koyš, Petrovický, M. Hlinka – D. Hudec, Zlocha, Jakúbek