Martin Sýkora Futbal

Poprad nasúkal Bardejovu päťku: Smutným hrdinom Šuľa, podpísal sa pod tri góly

Popradskí futbalisti chceli napraviť posledný domáci výbuch s Liptovským Mikulášom. To sa im proti Bardejovu čiastočne podarilo, ale bodov už veľa na rozdávanie nezostalo.

Ilustračný obrázok k článku Poprad nasúkal Bardejovu päťku: Smutným hrdinom Šuľa, podpísal sa pod tri góly
44

Podtatranci mali čo naprávať. Posledný domáci výprask s Liptovským Mikulášom (0:5) bolo potrebné odčiniť. Hostia z Bardejova však neprišli predať kožu lacno, čo sa im darilo iba v úvode. FK Poprad si už v 10. minúte vypracoval gólovú šancu, ktorú ešte Čikoš-Pavličko chytil. Domáci futbalisti mali loptu pod kontrolou a dočkali sa. V 19. minúte si brankár Bardejova zakričal mám, obrancovia mu loptu nechali a Kukoľ pretavil svoje skúsenosti do prvého gólu hostiteľov. FK hral na istotu, nechýbal dôraz a neabsentovala ani vôľa v značnej pozmenenej zostave. V 40. minúte prišla situácia, ktorá hostiteľov nakopla. Šuľa dával z 35-tich metrov hlavou malú domov, čo využil Holiš a FK Poprad vyhrával už o dva góly.

V druhom polčase sa uviedli oba celky koncentrovanosťou, čo narušila ďalšia chyba Šuľu, keď prehral osobný súboj a Poprad sa dostal už do pohodlného trojgólového vedenia. Potom však prišla typická slabá chvíľka podtatranských orlov. V priebehu piatich minút sa partizáni takmer prepracovali k zvráteniu nepriaznivého stavu. V 54. minúte zužitkoval kombinačnú akciu a hodenú loptu medzi troch obrancov Milunovič a najkrajší gól stretnutia z priameho kopu excelentným prevedením zaznamenal Dupkala. Bolo 3:2 a nervozita domácich rástla. Prišla však ďalšia štandardka a tretí zápasový moment smutného hrdinu duelu – Erika Šuľu, ktorý si hlavou strelil vlastný gól.

„To je trestuhodné, čo sa mu dnes podarilo,“ konštatoval tréner BŠK Partizán Bardejov Roman Berta.

Na konečných 5:2 upravil v 81. minúte Maťaš a dal vydýchnuť nielen spoluhráčom, ale trénerovi a divákom.

FK Poprad – BŠK Partizán Bardejov 5:2 (2:0)
Góly: 19., 52. Kukoľ, 40. Holiš, 72. Šuľa (vlastný gól), 81. Maťaš – 54. Milunovič, 59. Dupkala. Rozhodoval: Chromý, ŽK: Pajer, Hric – Siwahla, Čikoš-Pavličko, Rocheu. 329 divákov.

Roman Berta, tréner BŠK Partizán Bardejov: „Poznali sme silu súpera, aj keď sme nevedeli, v akej zostave po domácej prehre s Liptovským Mikulášom nastúpi. Poznáme herné kvality popradských hráčov – celá hra ide cez Zošáka s využívaním krídelných priestorov. Aj dnes sa domáci snažili o dôraz v osobných súbojoch i v zakončení.“
Marek Petruš: „Dnešný zápas sme vyhrali úplne zaslúžene. S prvým polčasom som spokojný, aj s predvedenou hrou. Aj keď góly sme dali po súperových chybách, vypracovali sme si ešte tri gólové šance, ktoré sme nepremenili. Cez prestávku sme hráčom prizvukovali, že treba streliť ešte tretí gól. Súper znížil kontaktným gólom a na 15 minút sme znervózneli. Štvrtý gól nás upokojil a potom sme už len zápas priviedli úspešne do víťazného konca.“

Zdroj: poprad.dnes24.sk