V Trenčíne odohrali popradskí hokejisti zápas, ktorý sa páčil aj domácemu trénerovi. Napriek dobrému výkonu si Popradčania domov vezú iba bod. Dukla dala v posledných štyroch zápasoch len štyri góly a tak ju rovnaký počet gólov v sieti Popradu môže nadmieru tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Poprad natiahol sériu bez výhry na šesť zápasov. O prehre v Trenčíne sa rozhodlo až v predĺžení

Hostia z Popradu mali ideálny vstup do zápasu. Už po necelých štyroch minútach skúsený obranca Suchý rozvlnil sieť za Cháberovým chrbtom. Niekdajší hráč NHL dokázal prestreliť húštinu tiel a poľahky dostal podtatarancov do vedenia. Dukla mohla už o minútu vyrovnať. Ideálnu možnosť na to mal Švec, ale z dorážky trafil iba pripraveného gólmana. Po desiatich minútach hry mohli hostia udrieť aj po druhý raz, no Huna a ani Rusnák puk do siete neprepasírovali. Na opačnej strane Jakúbek po prihrávke Šveca nastrelil iba bočnú konštrukciu brány. Hra sa aj naďalej prelievala zo strany na stranu, avšak ani jeden tím si nedokázal vypracovať vážnejšiu šancu.

Dve vylúčenie v priebehu pol minúty znamenali dlhú presilovú hru Popradu o dvoch hráčov. Tú sa hosťom podarilo využiť v 27. min. Spolupráca bratov Rapáčovcov s Hvilom slávila úspech, keď Richard Rapáč doklepol puk do opustenej brány. V polovici zápasu mohol tretí gól kamzíkov pridať Kasík. Z ľavého kruhu ale našiel iba Cháberovu lapačku. Trenčania následne zvýšili aktivitu a boli odmenení gólmi. V závere 32. min obstrelil Kostúra Hudec. O minútu a pol v presilovej hre sa pred bránou najlepšie zorientoval Vozdecký a bolo 2:2. Záverečné minúty druhej tretiny patrili Dukle. Zlocha však trafil iba žŕdku a Melichárek mieril iba do stredu bránky.

Dukla dokázala obrat v zápase spečatiť v úvode poslednej časti hry. Jakúbek poslal do šance Hlinku, ktorý sa presadil fyzicky cez obrancu a umiestnenou strelou upravil na 3:2. Necelých desať minút pred koncom využil nepozornosť obrany Rusnák, poslal puk korčuľujúcemu Hunovi, no ten opäť stroskotal na skvelom Cháberovi. Hosťom sa však predsa len podarilo vyrovnať. V 55. min sa puk odrazil k voľnému Paukovčekovi, ktorý prudkou ranou poslal zápas do predĺženia. O osude zápasu napokon rozhodol v predĺžení Hlinka, ktorý skúsene počkal na pohyb gólmana a do odkrytej bránky uzavrel skóre na 4:3.

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „Dnešný hokej sa nám všetkým veľmi páči, hostia neprišli iba brániť. Zápas bol kvalitný so šťastnejším koncom pre nás. Nemôžeme dostať dva góly z vhadzovania. Tešíme sa na ďalšie zápasy.“

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Mimoriadne vyrovnaný zápas. Mal grády, hráči pracovali. Zápas hodnotím kladne. Domáci mali o trošku viac šťastia ako my.“

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 32. Hudec (Hlinka, Petrovický), 34. Vozdecký (Drgoň, Nemec), 43. Hlinka (Jakúbek), 64. Hlinka (Mikuš) – 4. Suchý (Paukovček), 27. R. Rapáč (Hvila, B. Rapáč), 55. Paukovček (Hvila, R. Rapáč).
Rozhodoval: Baluška, Müllner – Junek, Šefčík, vylúčení na 2 min: 2:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, , 2468 divákov.

HK Dukla Trenčín: Chábera – Zaťko, Holenda, Mikuš, Drgoň, Hatala, Ryzák, Nechala – Vozdecký, Nemec, R. Dlouhý – Melichárek, Gašparovič, Koyš – Hlinka, Petrovický, Hudec – Švec, Zlocha, Jakúbek

HK Poprad: Kostúr – Gáborčík, Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka – R. Rapáč, Paukovček, Hvila – Kroták, Rusnák, Rud. Huna – Števuliak, Bajaruns, B. Rapáč – Štrauch, Török

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:3 pp