Poprad otočil prehratý zápas. Nitru nakoniec zdolal po nájazdoch

Popradskí hokejisti otočili zápas v Nitre. V prvej tretine už HK Poprad prehrával 0:4, no nakoniec sa teší z výhry na ľade Nitry. V samostatných nájazdoch rozhodol o tom, že dva body putujú do Popradu, Ľubo Vaic.

Ilustračný obrázok k článku Poprad otočil prehratý zápas. Nitru nakoniec zdolal po nájazdoch

Domáci nastúpili bez Chrenka, Hamráka, Kováčika, Kmeča, Kaduru, Trefného či Koniga, hostia pricestovali do Nitry bez Suchého a Brejčáka. Už v 4. minúte vysunul novic v nitrianskom drese Lukáš Novák Stümpela, ten ešte Slipčenka neprekonal, no Miroslav Pupák dorazil puk do bránky. O ďalšie štyri minúty nahodil Segľa puk pred bránkovisko, kde ho tečoval do siete Roman Tománek. V 16. minúte skórovali domáci tretíkrát, keď Tomáš Hrnka využil nepozornosť obrany hostí a o dve minúty Roman Tománek predviedol pekný slalom, po ktorom dosiahol už 30. gól v sezóne, čím prekonal svoje doterajšie maximum. Bodku za prvou tretinou však dal hosťujúci Jabrocký, keď v 20. minúte znížil po nájazde z pravej strany na 4:1.

V úvode druhej tretiny sa gólom Petra Kloudu vrátil Poprad do zápasu, no hra sa pritvrdila, na čo doplatil domáci Bača, ktorý musel po tvrdom zákroku na Takáča odísť predčasne pod sprchu. Hostia vycítili príležitosť, no nepodarilo sa im využiť ani päťminútovú presilovku. Skórovali však v 7. minúte tretej tretiny, keď sa po presnom zásahu Tomasa priblížili na rozdiel gólu – 4:3. O desať minút ten istý hráč zaradil predĺženie, keď Marek Laco vyrazil strelu od modrej čiary priamo pred Tomasa, ktorý puk pohodlne dostal puk do domácej bránky.

V predĺžení sa nerozhodlo napriek dobrým príležitostiam na oboch stranách a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich skóroval v domácom drese Tománek a v hosťujúcom Vandas s Vaicom, takže si hostia odviezli pod Tatry dva body.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Pokiaľ sme mali sily, tak to bolo dobré, potom sme už vyrovnaniu nedokázali zabrániť. Hráči v závere veľmi chceli, no nepodarilo sa a na penalty to už bol vabank. Máme v extralige najkvalitnejšiu maródku a toto mužstvo momentálne na viac nemá, zázraky sa nedejú.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Prvá tretina nezačala pre nás zle, no potom sme urobili štyri hrubé chyby a inkasovali sme. Siahli sme po výmene brankára, čo sa vyplatilo, v druhej tretine sme znížili na 4:2 a myslím, že sme si nakoniec body zaslúžili.“

HK Nitra – HK Poprad 4:5 pp a sn (4:1, 0:1, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Pupák, 8. a 18. Tománek, 16. Hrnka – 20. Jabrocký, 24. Klouda, 47. a 57. Tomas, rozhodujúci nájazd Vaic. Rozhodovali: Müllner – Junek, Zvrškovec, vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Bača (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1824 divákov.

HK Nitra: Laco – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, Vantroba, Kuzma, Vosátko, Bača, – Mašlonka, Piatak, Pupák – Segľa, Stümpel, Tománek – Jokila, Podstavek, Hrnka – Novák, Bene

HK Poprad: Slipčenko – Šterbák, Špelda, Kovačevič, Kurali, Fabian, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Jabrocký, Klouda, Tomas – Buc, Vaic, Smotrila – Takáč, Paločko