Webnoviny - Hokej

Poprad plakal, rozlúčil sa s Pavlom Demitrom

Pôvodne sa mal dnes o 17:00 uskutočniť historicky prvý zápas Kontinentálnej hokejovej ligy medzi HC Lev Poprad a Avangardom Omsk. Pre tragické udalosti v Jaroslavli sa namiesto zápasu uskutočnila pietna spomienka na obete leteckého nešťastia.

 POPRAD 10. septembra (WEBNOVINY) – Hokejový Poprad sa dnes rozlúčil s reprezentačným kapitánom Pavlom Demitrom a celým tímom Lokomotiv Jaroslavľ, ktorí zahynuli 7. septembra pri leteckom nešťastí neďaleko ruského Jaroslavľu.

Bartečko sa neubránil slzám

Krátko po 17:00 nastúpili na ľad tímy HK Poprad a HC Lev Poprad, aby vzdali česť pamiatke Pavla Demitru a celému tímu Jaroslavľu.

Za všetkých prítomných sa s Pavlom Demitrom rozlúčil kapitán HC Lev Poprad Ľuboš Bartečko. V príhovore, v ktorom sa nevyhol slzám a dojatiu, zaspomínal na svojho priateľa a spoluhráča „džentlmena ľadu“ Pavla Demitru, s ktorým odohral v reprezentácii množstvo zápasov. Spomenul aj ich posledný kontakt, ktorí mali obaja hráči len asi dve hodiny pred osudnou tragédiou. Príhovor Ľuboša Bartečka ukončil dlhý potlesk fanúšikov, ktorí sa takto lúčili s Pavlom Demitrom.

Sviečky horeli pre Paľa Demitru

Pietnu spomienku na zimnom štadióne otvoril zbor Lúčnica, ktorý zaspieval starosloviensky Otčenáš. S hokejistami sa prišlo rozlúčiť okolo 1500 hokejových fanúšikov z viacerých kútov Slovenska. Pri pietnom mieste pred štadiónom bol umiestnený „pamätník“ v podobe hokejového puku, uprostred bola obrazovka, na ktorej sa premietali fotografie jednotlivých hráčov Lokomotivu Jaroslavľ. Ľudia pri ňom zapaľovali sviečky a spomínali hlavne na Pavla Demitru.

Vzdať česť pamiatke tragicky zosnulým hokejistom prišli aj premiérka Iveta Radičová, minister dopravy Ján Figeľ, primátori Popradu Anton Danko a Vysokých Tatier Ján Mokoš, ako aj všetci členovia vedenia hokejových tímov HK Poprad a HC Lev Poprad, ktorí sa postupne zapísali do kondolenčnej knihy. 

rozlucka_demitra_nase
20
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM