Poprad podľahol Skalici v predĺžení

Skalica vyrovnala stav série na 2:2. Na domácom ľade si ešte zahrajú obidva tímy.

HK 36 Skalica – HK Poprad 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 64. Konečný (Jarolín). Rozhodovali: D. Konc, Jonák – Jankovič, M. Novák, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2787 divákov
/na zápasy 2:2/

Zostavy:
HK 36 Skalica: Lakosil – M. Školiak, Škadra, Kloz, Jankovič, Kumstát, Gula, Jaborník – R. Školiak, T. Mikúš, Višňovský – Obdržálek, Jarolín, Konečný – Kutálek, Holovič, Šátek – J. Jurík, Lantoš, Mikušovič
HK Poprad: Lipovský – Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, Kasík, J. Brejčák – Wanvig, Lundberg, Škovira – Kroták, Mlynarovič, Lapšanský – Kopecký, Klouda, Kuľha – Rapáč, Takáč, Svitana

Prvý vážny moment zápasu prišiel po zaváhaní Kumstáta v tretej minúte, keď puk síce skončil v Lakosilovej sieti, no pre faul Kuľhu a jeho vylúčenie gól platiť nemohol. Domáci však presilovku nevyužili. Hostia hrali sebavedomejšie, zjavne povzbudení dobrým výsledkom z pondelka. Až v 11. minúte domáci vážnejšie ohrozili Lipovského, keď puk poskakoval nad bránkovou čiarou. V 12. minúte delovka Kasíka z dobrej pozície išla vedľa. Dobrú príležitosť mal Jarolín. Lipovského neprekvapil, takže dobré výkony brankárov znamenali, že skóre prvej tretiny bolo 0:0.

V druhej časti sa hral živší hokej. Domáci spresnili hru podarilo sa im viacej útočných akcií, no Lipovského neprekvapili. Ani hostia, ani domáci nevyužili svoje presilovky, keď boli vylúčení skalický Mikušovič, alebo popradský Suchý. Brankári oboch mužstiev sa zaslúžili o bezgólové skóre aj po štyridsiatich minútach.

Tretiu tretinu zahrali domáci najlepšie. Vytvorili si prevahu, no brankár hostí Lipovský bol pre nich neprekonateľnou prekážkou. Hostia zahrozili v 48. minúte, keď ich útočník Kroták dvakrát nebezpečne ohrozil Lakosila, keď ho domáci obrancovia nedokázali zbaviť puku. Dve dobré šance nevyužil ani domáci obranca Mikúš a zápas sa tak v riadnom hracom čase skončil po bezchybnom výkone brankárov nerozhodne 0:0.

O osude kvalitného, hoci bezgólového zápasu sa rozhodlo v predĺžení v 64. minúte, keď zabojoval Jarolín a po jeho prihrávke po ľade Konečný prekonal brankára Lipovského a domáci tak vyrovnali sériu zápasov na 2:2.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Už od rána bolo na chlapcoch vidieť hernú silu, odhodlanie dosiahnuť dnes dobrý výsledok. Podarilo sa nám to, som rád. Musím vyzdvihnúť Lakosila v bráne, ktorý predvádza skvelé výkony, ale dnes ho podporilo celé mužstvo. Toto víťazstvo určite potešilo všetkých ľudí, čo chodia v Skalici na hokej.“

Ján Jaško, tréner Popradu: „Určite to bolo veľmi ťažké stretnutie pre oboch súperov. V zápase dominovali brankári. Chýb sme spravili dnes dosť málo, ale myslím si že tá jedna rozhodujúca sa stala v predĺžení. Ideme ďalej. V piatok sa musíme pripraviť lepšie a prekonať najmä pretrvávajúcu streleckú mizériu.“