V prvom domácom zápase sa v piatok predstavil Ľubomír Vaic, ktorý až doteraz pauzoval pre zranenie. V súboji spredposledným Martinom si pripísal bod za asistenciu.

Ilustračný obrázok k článku Poprad predĺžil víťaznú sériu s Martinom. Podstatné sa odohralo v druhej tretine

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Góly: 27. Mlynarovič, 31. Gápa, 32. Kroták, 60. Sýkora – 26. Themár, 38. Galamboš. Rozhodovali: J. Konc – Gavalier, Tornay, vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1399 divákov

HK Poprad: Sidor – D. Brejčák, Suchý, Kasík, Makovský, Fabian, M. Kurali, Gaborčík, Jáchym – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – Drábek, Mlynarovič, Vaic – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Gápa ml., Paukouček, Belluš
MHC Mountfield Martin: Čech – A. Novotný, Ďatelinka, Smrek, Brcko, L. Matejka, Tupý, Perniš – Zlocha, Beran, Fujerík – Markovič, Galamboš, Važan – Themár, Pokrivčák, Cíger – Rožník, Dírer, L. Klíma – Šugár

Popradčania síce začali aktívnejšie, no ich snaha vďaka dobre organizovanej obrannej hre Martina často končila už v strednom pásme. Po náznaku šance, v ktorej sa hneď z úvodu ocitol popradský Paločko, vzrušenie divákom pripravil až v 15. minúte Themár, keď šikovnou sťahovačkou spoza brány takmer nachytal Sidora.

Góly začali padať až v druhej tretine. Najskôr sa v brejku nepresadil Cíger, no hostia zo vzniknutého závaru predsa len vyťažili gól z hokejky Themára. Poprad na odpoveď potreboval len 49 sekúnd, keď Vaic skvelo našiel Mlynaroviča, ten sám pred Čechom zachoval chladnú hlavu a blafákom vyrovnal na 1:1. Popradčanom gól pomohol, začali hrať vo vyššom tempe a hosťom nasadili v krátkom slede ešte dva údery. Najskôr sa pred bránkoviskom dobre zorientoval Gapa, aby na 3:1 v 32. minúte zvýšil kapitán Kroták. Martinčanom sa podarilo ešte pred odchodom do kabín znížiť, keď ich prvý útok dokonale vyšachoval popradskú obranu.

Tretia tretina sa niesla v znamení martinskej aktivity, no hostia v útočnom ťažení často zabúdali na zadné dvierka a Popradčanom ponúkli nejednu šancu zápas rozhodnúť, no Štals ani Paukouček sa v sľubných šanciach nepresadili. Martin už gól nestrelil, naopak v závere po ukážkovej kombinácii Lapšanského so Sýkorom a 3 body ostávajú pod Tatrami.

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:2