Poprad prehral aj druhý zápas v Trenčíne

Dukla Trenčín zvýšila vedenie v sérii na 3:1. Ďalší štvrťfinálový zápas medzi Popradom a Trenčínom sa odohrá v piatok pod Tatrami.

Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 12. Fabuš, 58. Tybor (Tvrdoň, Sojčík), 60. Fabuš (Pardavý). Rozhodovali: Müllner, D. Konc – Stano, M. Orolin, vylúčení: 5:10, navyše: 60. Kopecký – 60. Kramár (5+DKZ za údery), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4850 divákov.

Zostavy:
Dukla Trenčín: Kováč – Gabriš, Biro, Hlubuček, Nemčík, Trefný, Bednár, Fojtík, Nechala – Pardavý, Melichárek, Fabuš – Gašparovič, Šťastný, Daňo – Tybor, Tvrdoň, Sojčík – Mikula, Filo, Kopecký.
HK AutoFinance Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Kramár, Malina – Vandas, Koskinen, Kuľha – Svitana, Balán, Vaic – Svačina, Strömberg, Rapáč – Škovira, Takáč, Homa.

Do štvrtého štvrťfinálového zápasu play off extraligy nastúpili obe mužstvá s plným výkonom o zvýšenie, alebo vyrovnanie série. Už v polovici 4. minúty dostali príležitosť domáci presilovou hrou, ale Popradčania sa úspešne ubránili vyhadzovaním pukov z obranného pásma. Behom štyroch minút mali Trenčania po oslabení viacero gólových príležitostí, ale bez výsledku. V 12. minúte dostal puk na hokejku Peter Fabuš a strelil prvý gól domácich. O tri minúty neskôr mali Popradčania viacero príležitostí vyrovnať. V druhej tretine bol aktívnejším tímom Poprad, no smerom k bránke efektívny nebol. Hra v druhej polovici duelu získala na intenzite, gólových akcií sa však diváci v prostrednej časti nedočkali. V polovici 43. minúty dostal Fojtík na hokejku puk pomedzi dvoch popradských obrancov, ale jeho zakončenie bolo neúspešné. V polovici 48. minúty počas presilovej hry mohli dať hostia gól do prázdnej bránky, ale vytúžené vyrovnanie ani tento moment nepriniesol. Trenčanom sa nevydarila ani piata presilová hra v 52. minúte. V čase 17:59 po zlej rozohrávke brankára Melicherčíka trafil Tybor puk do prázdnej brány, asistovali mu Tvrdoň a Sojčík. V 59. minúte odvolali hostia brankára a do prázdnej brány dal po prihrávke Pardavého tretí gól Fabuš. Trenčín tak zaslúžene získal tretie víťazstvo v štvrtom štvrťfinálovom zápase.