Popradčanov zaujímal okrem ich zápasu v Žiline aj výsledok zápasu v Piešťanoch. Kamzíci ešte stále mali pred posledným kolom šancu na konečné štvrté miesto v tabuľke a výhodu začínať zápasy play-off doma. Piešťany však boli proti, keď zdolali Martin 4:2.

Ilustračný obrázok k článku Poprad prehral na diaľku súboj o štvrté miesto. Play-off začína zápasmi v Piešťanoch

Žilinčania mali stále nádej vyhnúť sa baráži, ale ich výkon tomu v prvej tretine nezodpovedal. Do 10. minúty sa nič podstatné neudialo, až potom vyskúšal Peksu v presilovej hre Štals, ale český brankár sa stihol presunúť. Na opačnej strane sa po chybe súperovej obrany dostal do zakončenia Tomas, Masalskis si však s jeho pokusom poradil. V ďalšom priebehu sa skúšal ešte raz individuálne presadiť Tomas, lenže tentoraz jeho zakončenie v poslednej chvíli zblokoval hosťujúci obranca.

Na začiatku prostrednej časti nevyužili domáci štvorminútovú početnú výhodu, keď Masalskis zlikvidoval ich všetky strelecké pokusy. Po jej skončení unikol Paločko, ale nastrelil iba pravú žrď. Popradčania následne prepadli v defenzíve, Žilinčania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Marek Slovák našiel Drevenáka a ten bez problémov doklepol puk do odkrytej brány. V ďalších minútach tempo hry upadlo, domáci držali tesné jednogólové vedenie a súpera do výraznejších šancí nepúšťali.

Domácim hralo všetko do karát. Viedli 1:0 a vedeli informáciu z Trenčína, ktorý prehrával v tom čase 0:5. Lenže v záverečnom dejstve ležérnym prístupom v obrane náskok stratili a Poprad dvoma gólmi výsledok otočil. Najskôr nedal Peksovi šancu delovkou spomedzi kruhov Vaic a v 50. minúte potrestal žilinskú nedôslednosť Mlynarovič, ktorý dorážal puk už do odkrytej brány. Domáci tak nevyužili šancu dostať sa na deviate miesto tabuľky a zahrajú si baráž.

MšHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 25. Drevenák – 45. Vaic, 50. Mlynarovič. Rozhodovali: J. Konc, Novák – Smrek, Korba, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1186 divákov

MšHK DOXXbet Žilina: Peksa – Ďurák, Bagin, Ostrčil, Šterbák, Chovan, Leško, Dlouhý, Bajaník – Drevenák, Jarolín, Slovák – Lipovský, Klouda, Tomas – Kalla, Valášek, Varga – Čavrk, Linet, Škovira

HK Poprad: Masalskis – Brejčák, Malina, Kurali, Fabian, Makovský, Látal, Dinda, Gaborčík – Sýkora, Štals, Lapšanský – Jabrocký, Mlynarovič, Kroták – Paločko, Vaic, Štrauch – Nagy, Belluš, Drábek