Poprad prehral v Skalici

V popradskej bráne stál dnes v Skalici Miroslav Šimonovič.

HK 36 Skalica – HK AutoFinance Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Hruška, 21. Pálffy, 26. Holovič, 45. Višňovský – 53. Koskinen. Rozhodovali: Goga – Bundil, Brath, vylúčenia: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2336 divákov.

Zostavy:

HK 36 Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Šmach, Srnec, Kloz, Karlíček, Gula, Magušin, Jaborník – Pálffy, Školiak, Hruška – Obdržálek, Lušňák, Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – J. Jurík, Klejna, Konečný.

HK AutoFinance Poprad: Šimonovič – Brejčák, Suchý, Fabian, Kovačevič, Šterbák, Kramár, Malina, Jáchym – Vandas, Koskinen, Kuľha – Kroták, Kmiť, Vaic – Škovira, Svitana, Rapáč – Paločko, Kraft, Gellerstedt.

Úvodné minúty priniesli opatrný hokej. Obe mužstvá sa snažili o kontrolu stredného pásma. Už v 5. minúte zabral naplno prvý skalický útok, keď Hruška premenil Pálffyho prihrávku strelou po ľade na 1:0. O minútu nato zaváhanie skalickej obrany nevyužil obávaný popradský strelec Rapáč. Po krásnej individuálnej akcii Klejnu v 8. minúte zvonila žŕdka Šimonovičovej bránky. Popradská útočná sila dávala o sebe vedieť, no domáca obrana a najmä brankár Lakosil úspešne gólové šance likvidovali. Ideálnu prihrávku Pálffyho v 12. minúte nevyužil Školiak vzápätí nezvládli Popradčania útočnú akciu dvaja na jedného, keď Kroták dlho váhal s rozhodujúcou prihrávkou. Domáci nevyužili svoju presilovku pri vylúčení Koskinena. V poslednej časti tretiny mal dve šance Lušňák, no neuspel, podobne vychytal Koskinenna aj domáci Lakosil.

Druhú časť hry začali domáci excelentne. Prvý útok sa dostal po Školiakovej rozohrávke do brejkovej situácie a Hruška vrátil Pálffymu gólovú prihrávku a skalický kapitán pohodlne zvýšil na 2:0. Tretí gól strelili domáci v početnej výhode štyri sekundy pred jej skončením strelou zápästím Holovič vymietol šibenicu Šimonovičovej bránky. Potom hostia nepotrestali hrúbku Magušina, ktorý ľahkovážne stratil puk pred Lakosilom. Hostia nevyužili následne svoju presilovku, keď boli vylúčení najskôr Kloz na štyri minúty a potom si k nemu o dve minúty prisadol aj Višňovský. Na Lakosilovi postupne stroskotali popradskí strelci Vandas Rapáč i Kroták. V závere tretiny boli vylúčení dvaja Popradčania, tresty sa im presunuli do tretej časti hry.

Tretiu časť zápasu začali domáci s dvojnásobne početnou výhodou, keď boli ešte v závere druhej časti hry vylúčení Svitana a Vaic. Výhodu však nevyužili a skóre sa nemenilo. V 45. minúte unikol po ľavom krídle Višňovský a po ľade medzi betónmi prekonal Šimonoviča na 4:0. Skalica už držala vývoj zápasu pevne v rukách. Hosťom sa nič nedarilo a v zakončovaní bol pre nich Lakosil neprekonateľnou prekážkou. V 49. minúte domácich od gólu zachránila žŕdka bránky domáceho gólmana. Hostia strelili svoj čestný gól v 53. minúte, keď bol vylúčený Šátek a Kuľhovu strelu od modrej čiary za Lakosila tečoval Koskinen. Na vývoji zápasu sa už nič nezmenilo ani po malej šarvátke Brejčáka s Juríkom, keď hostia hrali poslednú presilovku a tak domáci piaty raz po sebe triumfovali v domácom prostredí a udržali sa na čele extraligovej tabuľky.