Poprad proti Skalici naprázdno. Kamzíci odohrali posledný zápas bez posíl

Poprad poškuľujúci po výhodnejšej priečke pred play-off si ani v poslednom meraní síl so Skalicou neporadil. Naďalej ostáva jeden bod za siedmou Banskou Bystricou.

Ilustračný obrázok k článku Poprad proti Skalici naprázdno. Kamzíci odohrali posledný zápas bez posíl

Vstup do stretnutia lepšie vyšiel hosťom. Pri vylúčení Vaica Skaličania zamkli domácich vo vlastnej tretine a po Pálffyho prihrávke otvoril skóre Holovič – 0:1. Poprad odpovedal až v 9. minúte, keď si tlak vytvoril Kloudov útok, no Záhoráci odolali. V palebnej pozícii sa ešte vzápätí ocitol Šterbák, no minul Lipovského bránku. Popradčan Tomas síce v 12. minúte strelil gól, no až po odpískaní. Hoci arbitri vzápätí poslali Skaličanov do troch, dvojnásobnú výhodu „kamzíci“ napriek dobrým príležitostiam na gól nezužitkovali.

V prostrednej časti mali o čosi viac z hry domáci. Recept na prekonanie Lipovského našiel až v 27. minúte Hvila, ktorého nahodený puk na bránu skončil v sieti – 1:1. Skalica mohla odpovedať, nepresadil sa však Konečný a v presilovej hre ani Kudrna. Keď na druhej strane dobrou šancou pohrdol Vandas, zaútočili hostia a M. Sloboda z druhej vlny prekonal Sidora.

V tretej tretine sa čakalo stupňovanie popradského náporu, no boli to hostia, ktorí udreli. Najskôr Kutálek svoj manéver v úniku nedotiahol do zdarného konca, ale v 46. minúte už Skalica viedla dvojgólovým rozdielom. Hneď po buly pálil od modrej Barák a Lažov teč skončil v sieti. Poprad sa snažil pozviechať, vypracoval si nádejné šance, no Lipovský bol proti. Na opačnej strane vystrelil Barák a puk vletel za Sidora, ktorý mal zakrytý výhľad – 1:4. V závere sa už iba dohrávalo, Skalica spod Tatier po zásluhe vezie tri body.

HK Poprad – HK 36 Skalica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 27. Hvila – 4. Holovič, 37. M. Sloboda , 46. Lažo, 56. Barák. Rozhodovali: J. Konc, Lauff – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 3:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 1487 divákov.

HK Poprad: Sidor – M. Šterbák, Jáchym, Kovačevič, Kurali, Fabian, Dinda – Vandas, Balán, Hvila – Jabrocký, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila – Matúš Paločko, S. Takáč
HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrúbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Beňa – Pálffy, M. Sloboda, Kudrna – Lažo, Klejna, Šátek – Kutálek, Holovič, R. Konečný – J. Jurík, Kazinota, Stieler

Poprad - Skalica 1:4