Poprad proti Zvolenu uhral len bod. V predĺžení rozhodol Zuzin

Poprad si zo zápasu proti Zvolenu nechal doma len jeden bod. Kamzíci môžu ľutovať prečíslenia, ktoré pred hosťujúcim brankárom nepremenili.

Ilustračný obrázok k článku Poprad proti Zvolenu uhral len bod. V predĺžení rozhodol Zuzin

Hostia začali lepšie a častejšie sa ocitávali v obrannom pásme súpera. Ich prevaha rezultovala v prvý gól Puliša, keď Sidor pri dorážke nevedel, kde je puk. Zvolen o 5 min zvýšil, keď hlavný rozhodca Daniel Konc neprerušil hru a Brabenec vydoloval puk z postoja popradského brankára – 0:2. Poprad si vybral oddychový čas, hral presilovú hru, no takmer inkasoval, keď Kovačevičovi ušiel Škvaridlo. Zvolenský útočník však bránu minul a vzápätí Lotyš Stals strelil z bezprostrednej blízkosti kontaktný gól. Vyrovnanie mal na hokejke Jabrocký, no Zvolen vďaka skvelému Šimkovi odolal.

Poprad v úvode druhej časti prežil oslabenie a z protiútoku po Jabrockého strele Vaic tesne minul puk pred poloprázdnou Šimkovou bránou. Zvolenčania boli strelecky aktívnejší, najmä ich prvý útok si vedel pred Sidorom vytvoriť tlak, no bez gólového efektu.

V tretej tretine pokračovala márna snaha Popradu vytvoriť si výraznejší tlak. Nebezpečný bol najmä tretí útok Vaic-Stals-Smotrila, lotyšskému centrovi Stalsovi však druhý gól v zápase Šimko dobrým zákrokom nedoprial, nevyšiel ani Brejčákov teč v presilovke. Na opačnej strane Lukáš Jurík trafil iba tyčku. Zvolen mal zápas jasne v rukách, až pokým 2,5 min pred koncom Juraško zbytočne nevyhodil puk do siete a domácim ponúkol presilovku. Tí ju zahrali zle, v hre bez brankára takmer inkasovali, no Zvolenčania nevyužili ani tlak pred prázdnou bránou a 16s pred koncom Šimko pomedzi betóny inkasoval z hokejky Hvilu, ktorý poslal zápas do predĺženia. V ňom sa individuálne presadil Zuzin a zabezpečil Zvolenu dva body.

HK Poprad – HKM Zvolen 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 12., 60. Stals – 5. Puliš, 10. Brabenec, 62. P. Zuzin. Rozhodovali: D. Konc – M. Korba, Smrek, vylúčenia: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 1309 divákov.

HK Poprad: Sidor – Šterbák, Fabian, Kovačevič, Brejčák, Devečka, Jáchym, Dinda, Kurali – Vandas, Balán, Hvila – Buc, Klouda, Jabrocký – Vaic, Stals, Smotrila – Matúš Paločko, Stanfield, Takáč

HKM Zvolen: Šimko – Juraško, Hraško, Hertl, Výborný, Pichnarčík, Mucha, Tóth – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Puliš, Kalla, Čurilla – Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga – L. Zuzin, M. Jurík, Čanky – Murček