Poprad rozdrvil Skalicu. Masalskis si vylepšil štatistiky

Skalica podala pod Tatrami výkon nehodný najvyššej súťaže. Od úvodu sa hral nezáživný hokej plný nepresností na oboch stranách.

Ilustračný obrázok k článku Poprad rozdrvil Skalicu. Masalskis si vylepšil štatistiky

Popradčania sa aspoň snažili o nátlakový hokej, avšak ich tlak bol spočiatku skôr optický. V 8. minúte arbitri naraz vylúčili skalických bekov Jankoviča s Trškom a domáci hrali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Síce ju nevyužili, ale už sekundu po tom, čo hostia hrali v piatich si Mlynarovičovu nahrávku nechtiac umiestnil Vyrúbalík do vlastnej brány. Skaličania mohli odpovedať Obdržálkom, ten však pred Masalskisom v 100-percentnej príležitosti na dva razy neuspel. Podtatranci napokon pridali aj druhý gól, keď sa v prečíslení kľučkou uvoľnil Stals a hostia mali v kabíne o čom premýšľať.

Kto by čakal, že Záhoráci za nepriaznivého stavu pridajú, mýlil sa. V prostrednej časti sa hralo väčšinou len na jednu bránu. Už po 31 sekundách zvýšil Lapšanský na 3:0. Vzápätí hostia inkasovali dokonca vo vlastnej presilovke, keď Kroták nabil Mlynarovičovi, ten na dvakrát upravil na 4:0. To už Lipovský striedal v bráne nepresvedčivého Romančíka, no obraz hry sa nezmenil. Skalica hrala absolútne odovzdane, bez bojovnosti a len Lipovského čarovného lapačka zmarila Mlynarovičovi šancu na hetrik. Popradčania mali aj ďalšie vyložené šance, nepresadil sa opäť aktívny Mlynarovič, či Kroták. Piaty gól inkasovali bezradní hostia napokon až v 40. minúte po nahodenom puku z hokejky Makovského.

Črtajúci sa tlak hostia hneď po piatich minútach hry zabrzdili zbytočnými vylúčeniami a v oslabení o dvoch hráčov inkasovali po šiesty raz po ping-pongu prvej presilovkovej formácie Popradu s koncovkou Stalsa – 6:0. „Kamzíci“ sa bavili hokejom, v útočnej fáze už hrali na krásu a snažili sa divákom predviesť čo najkrajšie herné kombinácie. Do konca stretnutia sa už nič zaujímavé neudialo a lotyšský olympionik Masalskis si pripísal v popradskom drese poľahky prvý shutout.

HK Poprad – HK 36 Skalica 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Góly: 10., 24. Mlynarovič, 16.. Stals, 21. Lipovský, 40. Makovský, 47. Stals. Rozhodovali: Jura, Lokšík – Smrek, Bogdaň, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1517 divákov

HK Poprad: Masalskis – D. Brejčák, Gaborčík, Kurali, Fabian, Makovský, Dinda, E. Kramár – T. Sýkora, Stals, Lapšanský – Matúš Paločko, Mlynarovič, A. Lapšanský – Drábek, S. Takáč, Belluš – Gápa ml., Paukouček, M. Nagy – Štrauch
HK 36 Skalica: Romančík – Barák, Vyrúbalík, Trška, Jankovič, Krejčiřík, Staňo, Srnec, Mikéska – Obdržálek, R. Školiak, Preisinger – Lažo, Stieler, Kropáč – F. Novák, B. Mráz, Šátek

HK Poprad - HK 36 Skalica 6:0