Poprad s povinnou domácou výhrou. Zápas odchytal Sidor

Domáci nastúpili len so sedemnástimi hráčmi v poli, lepšie na tom však neboli ani hostia, ktorých bolo osemnásť. Úroveň hry počas dlhých minút úvodnej časti zodpovedala tabuľkovému umiestneniu oboch súperov, keď vzruchu na ľade bolo ako šafranu.

Ilustračný obrázok k článku Poprad s povinnou domácou výhrou. Zápas odchytal Sidor

Divákov zdvihol zo sedadiel až gól Hvilu v 12. minúte, ktorý presným švihom získal pre domácich vedenie. Keď hostia pohrdli viac ako minútovou presilovkou o dvoch hráčov, krátko pred sirénou po rýchlom prieniku spoza bránky lišiacky zasunul Jabrocký a poslal hostí do šatne s dvojgólovým mankom.

Domácim vyšiel vstup do prostrednej tretiny, keď Fabian ideálne naservíroval puk Jabrockému, ktorý poľahky zvýšil na 3:0. Akciu ako cez kopirák zopakovala dvojica Hvila – Vandas o tri minúty neskôr a Poprad viedol bezpečným 4-gólovým rozdielom. Počas oddychového času, ktorý si následne vyžiadali Martinčania na zastavenie domáceho gólostroja, zaúradoval videorozhodca, po ktorého verdikte bol gól odvolaný a platil dovtedajší stav 3:0. Popradčanov to však z miery nevyviedlo, keď aj naďalej hrali s chuťou a diktovali tempo stretnutia. Čo sa nepodarilo Vandasovi si vynahradil Hvila v 34. minúte, keď absolútne nebránený pohodlne zavesil. O 13 sekúnd však potrestal chvíľkové zaváhanie domácej obrany Vilkoits, keď zúžitkoval rýchly protiútok hostí.

Aj v záverečnej časti sa hralo prevažne na jednu bránku, z čoho rezutoval ďalší gól v sieti Martina. V 46. minúte využil Vaic presilovú hru, keď mu po strieľanej prihrávke Kloudu stačilo len správne nastaviť hokejku. V 53. minúte odpovedali rovnakou mincou aj hostia, keď puk vyrazený Sidorom doťukol v presilovke za čiaru Kolena a uzavrel na konečných 5:2.

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 12. Hvila, 20. Jabrocký, 22. Jabrocký, 34. Hvila, 46. Vaic – 34. Vilkoits, 53. Kolena
Rozhodovali: Lokšík – Tvrdoň, Zvrškovec, vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Važan (Martin) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1205 divákov.

HK Poprad: Sidor – Šterbák, Jáchym, Kovačevič, Kurali, Fabian, Dinda – Vandas, Balán, Hvila – Jabrocký, Klouda, Tomas – Buc, Vaic, Smotrila – Paločko, Takáč
MHC Mountfield Martin: Šúrek – Novotný, Rusina, Pukalovič, Zošiak, Tupý, Perniš, Ejem – Themár, Vilkoits, Kolena – Petruška, Hollý, Važan – Vaško, Rapáč, Fujerík – Dírer, Slávik

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Dosiahli sme povinné víťazstvo. Boli sme jasne lepší. Škoda niektorých šancí, v ktorých keby sme použili viac hokejovej kreativity, tak výsledok mohol byť iný. Vyhrali sme zaslúžene.“

Ján Galamboš, asistent trénera Martina: „V dnešnom zápase sme absolútne nedodržali to, čo sme si povedali. Počas dvoch tretín bol Poprad lepší a tretia tretina sa už len dohrávala. S týmto mužstvom proti takému silnému súperovi ako je Poprad nemôžeme hrať otvorený hokej.“