Peter Handzuš Hokej

Poprad si môže podať príhlášku do KHL

SZĽH predbežne schválilo pôsobenie HK Poprad a Slovan Bratislava v KHL od budúcej sezóny.

V Bratislave sa v stredu uskutočnilo pravidelné zasadnutie Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja. Po medializovaných informáciách o záujme klubov HC Slovan Bratislava a HK Poprad hrať druhú najprestížnejšiu hokejovú ligu na svete – Kontinentálne hokejovú ligu sa na rokovanie exekutívy slovenského hokeja dostali aj písomné žiadosti oboch klubov o povolenie štartu v zahraničnej súťaži.

Výkonný výbor SZĽH sa na svojom zasadnutí okrem iných bodov zaoberal aj žiadosťou oboch spomínaných klubov a konštatoval, že v zmysle článku 6 Súťažného poriadku SZĽH boli žiadosti neúplné.

Po diskusii členov VV SZĽH exekutíva zväzu vyslovila predbežný súhlas s povolením štartu družstiev seniorov HC Slovan Bratislava a HK Poprad na štart v KHL v sezóne 2012/2013 a definitívny súhlas VV SZĽH potvrdí až po predložení súhlasného stanoviska riadiaceho orgánu súťaže (Pro Hokej a.s.) a splnení ostatných náležitostí stanovených v článku 6 písm. b) SP SZĽH.

„Na výkonnom výbore sme dlho hovorili o tom, čo nám tento krok prinesie. Máme dosť hráčov, ktorí by mali hrať v popredných súťažiach, potrebujeme ich umiestňovať do kvalitných súťaží. Zároveň však musíme citlivo pristupovať k extralige, ktorá sa za posledný rok zlepšila,“ povedal po zasadnutí výkonného výboru generálny sekretár SZĽH Otto Sýkora.

„Ak veci dopadnú tak, ako sa v tejto chvíli vyvíjajú, potom Slovan nebude hrať v extralige. Z Bratislavy však najvyššia súťaž nezmizne, účinkovať v nej by mala dvadsiatka. Splnili sme čiastočne jednu z podmienok KHL, teraz nás s vedením súťaže čakajú ďalšie rokovania. Až čas ukáže, či naša snaha vstúpiť do KHL bola správnym rozhodnutím. Negatívom bude, že Slovan nebude hrať v extralige. Ale pre zviditeľnenie Slovenska, udržanie kvalitných hráčov je to podľa nás nutný krok,“ uviedol generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Prvé kolo zvládol aj HK Poprad. Podtratancov teraz čakajú ďalšie rokovania, tentoraz s ruskou stranou. V Poprade sú pripravení, vedia čo ich čaká. „Osobne som stál na začiatku projektu HC Lev. Absolvoval som aj veľa rokovaní, oproti Slovanu sme trocha v predstihu, keďže u nás sa KHL už hrala. Najťažšou vecou je získanie financií,“ povedal výkonný riaditeľ HK Poprad Tibor Turan. O podaní prihlášky už rokovali zástupcovia klubu aj s predstaviteľmi z KHL. „Bez ich informovania by sme do toho nešli,“ doplnil Tibor Turan.

Zdroj: szlh.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie