Poprad si poradil s Trenčínom

Marcel Melicherčík dostal v štyroch zápasoch s Duklou Trenčín iba jeden gól.

HK AutoFinance Poprad – Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 8. Vandas, 25., 40. Svitana, 37. Rapáč – 48. Pardavý. Rozhodovali: M. Gašparík – M. Valach, Zvrškovec, vylúčení: 7:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1568 divákov.

Kým pozornosť Kováča skúšali domáci skôr zo stredných vzdialeností, Dukla vyrážala do rýchlych protiútokov. V nádejnom prečíslení sa objavil Gašparovič, ale nepochopiteľne nezakončil. Z popradského tímu sa peknými pokusmi prezentovali Chovan a Pentikäinen. V 8. minúte Kuľha nahodil puk pred Kováča, kde si ho v zložitej pozícii našiel Vandas a otvoril skóre. Trenčín naďalej útočil do priepustnej obrany Popradu, Pardavý z dorážky nezužitkoval ďalšie prečíslenie a Melicherčík poľahky kryl i ďalšie šance.

V prostrednej časti sa roztrhlo vrece s vylúčeniami a oba tímy si v presilovkách vytvárali zaujímavé príležitostí. Najskôr mal šance Škovira, či Chovan, druhý gól Popradu však po peknej súhre strelil spomedzi kruhov Svitana – 2:0. Pridali aj hostia, no v koncovke si stále nevedeli dať rady. Snáď najväčšiu šancu premárnil Tybor, Melicherčík sa viac krát zaskvel. Hostia boli bezradní a chybovali aj vo vlastnej tretine. V 37. minúte nikým nebránený Rapáč zvýšil z bezprostrednej blízkosti už na 3:0 a pár sekúnd pred druhou sirénou Svitana pridal svoj druhý gól.

Tretiu časť otvorila štvorminútová presilovka Trenčína, no hokejisti Dukly boli v útoku bezradní a nedokázali Melicherčíkovi zavariť. Popradčania naopak produkovali jednu šancu za druhou, no zabudli sa v obrane a Pardavý korigoval – 4:1. Domáci hrali v hernej pohode profesorský hokej a náskok si už bez problémov ustrážili.

Text: TASR Foto: Mediaportal Video: Poprad24