Michal Majer Hokej

Poprad si vezie spod Urpína dva body!

V druhom z trojice domácich zápasov v rade nastúpili banskobystrickí hokejisti proti popradským kamzíkom. Tí prišli pod Urpín s poriadne nabrúsenými rohmi a takmer sa im podarilo bodovať naplno. Nakoniec však cestujú domov aspoň s víťazstvom po nájaz

HC'05 B. Bystrica – HK Poprad 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1, –0:0, 0:1)

Góly: 22. Grman, 53. Češík – 20. Michal Chovan, 42. Balán, rozhod. sam. nájazd Škovira, rozhodcovia Jonák – Milan Novák, Stano, vylúčení 5:6, navyše Jokila (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: od 21. bez Hvilu (Bystrica), 1378 divákov.

Domáci nastúpili proti Popradu s odhodlaním čo najrýchlejšie streliť svoj stý gól v seźóne a ako jediní v extralige konečne zlomiť túto hranicu. V prvej tretine sa im to nepodarilo, ba dokonca inkasovali aj gól. Do zaznenia sirény chýbalo šesť sekúnd, keď v presilovke vystrelil Suchý, Chorošun puk len vyrazil a Michal Chovan trafil puk presne do odkrytej bránky. Bystričania si mohli vyčítať hlavne premrhanú presilovku o dvoch hráčov, trvajúcu od 10. min presne 98 sekúnd. Odhalili v nej všetky svoje choroby, najmä neúčinnú streľbu. Inak sa úvodná dvadsaťminútovka odvíjala bez nejakých väčších šancí, obe mužstvá sa viac zamestnávali pozornou obranou a vari len Nemčekova šanca už v 2. min si pýtala gól.

V druhej tretine sa čakala ofenzíva ‚baranov‘ a Zuzin v 22. min spálil jednu z mála obrovských príležitostí. Onedlho si však Grman v presilovke krásne prevzal od Bambúcha puk pred modrou a samostatné sólo premenil s prehľadom na vyrovnávajúci gól, s prívlastkom stého v tomto ročníku. Popradčania sa nechali vylučovať a v početnej prevahe ich mohol za slabšiu disciplinovanosť potrestať Nemček.V 27. min nestihol presne zakončiť ďalší samostatný nájazd, dokonca v oslabení Kútny, keď brankár Melicherčík presne vystihol jeho zámer. Kútny bol aj pri akcii v 32. min ako koncový hráč a Popradčania sa čoraz viac dostávali pri svojej pasívnej hre do úzkych. AJ Češík v 36. min naznačil, kto je pánom na ľade, problém bol len v tom, že opäť narazil na Melicherčíka.

Tretia tretina bola hlavne o chybách, kto sa dopustí hrubšej a kto prvý inkasuje. Už v 42. min sa jej nevyvarovali domáci, nechali dvakrát strieľať Svitana a až Balán prekonal Chorošuna. V 50. min roztočili domáci presilovku, no veľa nevymysleli a čas povážlivo pribúdal v ich neprospech. Až kanonáda v 53. min s Matouškom i Marcinekom a napokon s Češíkovou strelou z uhla za nechcenej pomoci brankára Melicherčíka zrovnala skóre a navodila eufóriu na lavičke domácich. Necelých šesť minút pred koncom hracieho času hosťujúci Balán v presilovke minul v dobrom postavení bránku. V 58. min sa snažili zahryznúť do súpera domáci opäť pri presilovke, no márne. V predĺžení už gól nepadol a v samostatných nájadoch rozhodol hneď v prvom Škovira.

Milan Staš, tréner B. Bystrice: „Dobre sme začali, presilovku piatich na troch sme však zle zahrali a výkon šiel dole. S dávkou šťastia sme vyrovnali a v samostatných nájazdoch sme neboli schopní streliť čo len jeden gól. Zranený Hvila si narazil koleno, zápas nedohral, šiel do nemocnice na vyšetrenie.“

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „My po nevydarenom stretnutí s Nitrou sme radi za dva body. Boli sme blízko k trom, no súper kurióznym gólom vyrovnal. Pri všetkej skromnosit sme však vďační aj za dva body. Šancí bolo dosť, my sa trochu trápime so zraneniach, no pochvaľujem si prístup hráčov k tomuto zápasu. Je to zložité pri rozdielnych rozmeroch ihrísk u nás a tu v Banskej Bystrici.“

Michal Chovan, strelec vedúceho gólu Popradu: „Môže to byť lepšie z našej strany. Chýbal nám pohyb, viazla kombinácia, aj v presilovkách, dobré sú aj dva body. Bol to vyrovnaný zápas, asi zaslúžený výsledok. Musíme hrať lepšie, to je jednoznačné. Z mojej strany to nie je ešte herne dobré, dúfam, že sa to zlepší.“