Poprad si vylepšil štatistiky: Na domácom ľade si hravo poradil so Žilinou

Po troch posledných nevydarených zápasoch, kedy popradskí Kamzíci skončili tesnou prehrou bez bodu, sa karta obrátila. Pred domácim publikom deklasovali hostí zo Žiliny a konečne sa tak môžu tešiť z víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Poprad si vylepšil štatistiky: Na domácom ľade si hravo poradil so Žilinou

Popradčania nastúpili po sérii troch tesných prehier s nožom na krku. V 7. minúte sa po buly dostal k puku lotyšský legionár Bajaruns a z medzikružia prestrelil Tomeka – 1:0. Hostia sa často dopúšťali zakázaných uvoľnení a po jednom z nich opäť pykali. Kroták vyhral vhadzovanie a L. Hvila príklepom zvýšil na 2:0. Hosťujúca lavička si vzala oddychový čas a vymenila brankárov. Cibuľa sa ale nestihol ani rozcvičiť a puk po sóle B. Rapáča skončil za jeho chrbtom – 3:0.

V úvode druhej tretiny prečítal rozohrávku Suchého na Dindu žilinský útočník Konečný a z pohľadu hostí znížil na rozdiel dvoch gólov. Poprad ale znova Žilinčanom odskočil o tri, keď si B. Rapáč ideálne nabehol na prihrávku Štraucha – 4:1. Hostia nezložili zbrane. V 33. minúte dostal na dva razy puk do siete Schroner a v 36. minúte sa v presilovke presadil Zaťko – 4:3. Už o 17 sekúnd sa „kamzíci“ dostali do úniku 2 na 1 a Hvila efektne vymiešal brankára Žiliny – 5:3.

Po zbabraných tretích tretinách tentoraz Popradčania nenechali nič na náhodu. V 47. minúte poistil vedenie bekhendovou dorážkou Rusnák. Zásahu v presilovke sa dočkali v 54. minúte aj domáci po utešenej strele z hokejky Paukovčeka a 93 sekúnd pred koncom pečatil Ťavoda vysoké víťazstvo Popradu nad Žilinou v pomere 8:3.

Pavel Paukovček, tréner Popradu: „Zopakovali sme výkon z posledných troch zápasov, po ktorých sme ale žiaľbohu nezískali ani bod. Dnes nám to tam padalo a zaslúžene sme vyhrali.“

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: „Bol to náš najslabší výkon v tejto sezóne. Citeľne bolo vidieť piaty odohraný zápas za sedem dní aj napriek tomu, že sme sa zodpovedne pripravovali. Hráčom nešli nohy, robili kopec individuálnych chýb, hrali nedôrazne a nedisciplinovane. Aj keď sme po znížení na 3:4 vykresali iskričku nádeje, po takomto výkone sme nemohli bodovať.“

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 8:3 (3:0, 2:3, 3:0)

Góly: 7. Bajaruns (Kroták), 17. Hvila (Kroták), 18. B. Rapáč (Heizer, Kasík), 30. B. Rapáč (Štrauch, Rusnák), 36. Hvila (Bajaruns, Kasík), 47. Rusnák (Štrauch, Števuliak), 54. Paukovček (Bartečko, Hvila), 59. Ťavoda (Heizer, B. Rapáč) – 25. Konečný, 33. Schroner (Brejčák), 36. Zaťko (Brejčák, Drevenák).
Rozhodovali: Novák – Bogdaň, Kacej,
vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,