Poprad spackal druhú tretinu. Skalica bez problémov dominovala

Skalica si Poprad vychutnala. Katastrofálna druhá tretina z pohľadu hostí pochovala nádeje popradského tímu na dobrý výsledok. Kamzíkom k lepšiemu výkonu nepomohol ani oddychový čas. V popradskej bráne sa za nepriaznivého stavu menili aj brankári.

Ilustračný obrázok k článku Poprad spackal druhú tretinu. Skalica bez problémov dominovala

Prvú šancu mal už v 2. minúte hosťujúci Buc, no z dobrej pozície prestrelil bránku domácich. Domáci nevyužili vylúčenie Vandasa a hostia ani vylúčenie Bobčeka. Strela Suchého od modrej v presilovke hostí trafila len žŕdku Lipovského brány. Hostia sa ujali vedenia až v hre 5:5, keď Tomas v 8. minúte zblízka prekonal domáceho gólmana. Skaličania hrali ďalšiu presilovku od 9. minúty po faule popradského brankára. Domáci presilovku nezahrali dobre, skóre sa nemenilo. Hostia mali v prvej tretine rýchlejší prechod do útoku, lepšie korčuľovali ako domáci a tiež využili fyzické dispozície najmä svojich obrancov. Šancu na vyrovnanie mal v poslednej minúte prvej časti Sloboda, no z nájazdu strelil len do Westlundových betónov.

Druhú časť zápasu domáci začali v početnej výhode a vylúčenie Hvilu využili na vyrovnanie, keď ideálnu prihrávku Pálffyho premenil Kutálek. Hostia nevyužili presilovku pri vylúčení domáceho Bobčeka. Dokonca sa im naskytla možnosť hry päť na tri, keď bol vylúčený aj Jankovič. Domáci sa však ubránili a zabral druhý útok, keď rýchlu Stielerovu prihrávku premenil na 2:1 zblízka Lažo. Domáci už o poznanie lepšie korčuľovali a kombinovali, ako hostia a začali mať hernú prevahu. Tretí gól strelil Holovič, tento gól bol priznaný až po konzultácii hlavného arbitra s videorozhodcom. Potom zaúradoval opäť Pálffy, keď jeho vtipnú akciu na 4:1 využil Konečný. V 38. minúte nahodil od modrej puk Jurík, ktorý prekvapujúco skončil v bráne za Westlundom. Hostia si vybrali oddychový čas, do ich bránky prišiel Sedlačko. Popradčania znížili v 40. minúte zblízka po skrumáži pred Lipovským Hvilom.

Hostia v úvode tretej tretiny mohli korigovať skóre pri vylúčení Kozáka, početnú výhodu však nevyužili. Domáci hostí do vážnejších šancí už nepúšťali, dobre bránili svoje stredné pásmo. Vylúčenie Tomasa využili na strelenie šiesteho gólu, keď najkrajšiu akciu zápasu predviedli Kutálek a Konečný, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase. Domáci už jednoznačne dominovali, Sloboda z úniku strelil medzi betóny popradského gólmana siedmy gól domácich. Vylúčenie Špeldu mohol potrestať Kutálek, no svoj únik skončil len strelou do Sedlačka. Domáci po slabšej prvej tretine svoj výkon gradovali a zaslúžene zvíťazili vysokým rozdielom 7:2.

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: „Vstup do zápasu a celá prvá tretina bola z našej strany zlá. Viazla kombinácia, chýbal dôraz. Obrat nastal v druhej tretine, kedy sme zlepšili hru, viac sme sa pohybovali a piatimi gólmi sme otočili stav zápasu. Aj v tretej tretine sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali a získali ďalšie tri body.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Veľká nespokojnosť s dnešným zápasom, pretože po prvej tretine, kedy sme viedli 1:0 a hrali sme veľmi dobre, druhá tretina už bola katastrofálna v našom podaní. Urobili sme strašne veľa individuálnych chýb, taktických a herných, dostali sme päť gólov za tretinu. Takú slabú tretinu z nášho pohľadu si nepamätám, potom sa len dohrávalo. Zápas si rozoberieme a vyvodíme z toho dôsledky.“

HK 36 Skalica – HK Poprad 7:2 (0:1, 5:1, 2:0)

Góly: 23. Kutálek, 28. Lažo, 30. Holovič, 37., 50. Konečný, 39. Jurík, 54. Sloboda – 8. Tomas, 40. Hvila. Rozhodovali: Goga – Návratek, P. Tvrdoň, vylúčení: 7:8, navyše: 6. Bobček (Skalica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 40. Sadlačko za Westlunda (Poprad), 2067 divákov