Poprad ťahá na piate miesto: V sobotu nedaroval body Liptovskému Mikulášu

Trojkráľové hokejové kolo sa kamzíkom bodovo vydarilo. Liptáci sa trápia už dlhšie a z tieňa sa im nepodarilo výjsť ani v Poprade.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku Poprad ťahá na piate miesto: V sobotu nedaroval body Liptovskému Mikulášu
Foto: Peter Handzuš

Prehrami zdecimovaný Liptovský Mikuláš začal v Poprade katastrofálne. Liptáci si v 2. minúte nerozumeli v strednom pásme, puk sa dostal k Dávidovi Bucovi a ten strelou prvýkrát prekonal Košarištana. Hostia ostali po inkasovanom góle zaskočení, na ich bránu sa valil jeden útok „kamzíkov“ za druhým. Hostia mohli vyrovnať, keď si slabšiu chvíľku vybral popradský brankár Corbeil, ktorý chyboval v rozohrávke. Tú zachytil Števuliak, ale ponúknutú príležitosť nevyužil. Do prvej prestávky navýšili Popradčania svoj náskok o dva góly. V 15. minúte sa parádnou strelou švihom prezentoval Patrik Svitana.

Liptáci mohli mať raketový nástup do druhého dejstva. Na konci 21. minúty najprv Tabaček delovkou od modrej opečiatkoval popradskú bránu. Následne sa puk odrazil k osamotenému Števuliakovi, ktorý ale trestuhodne netrafil prázdnu bránku. Liptovský Mikuláš sa zníženia dočkali až v 38. minúte. Po Števuliakovom priťuknutí sa do úniku dostal Rudolf Huna a blafákom vycvičil brankára Popradu – 2:1. Hostia mohli vyrovnať pri vylúčení Petrana. Viacero nebezpečných situácií ale Corbeil spoľahlivo vyriešil. Po strete Abdula s protihráčom zo začiatku 47. minúty nevydržalo nápor plexisklo a muselo sa vymeniť. Rozhodcovia preto obe mužstvá poslali do šatní. V Poprade sa nehralo približne 15 minút. Vynútená prestávka pomohla domácim. Na ľade sa ale viac bojovalo ako hralo.

Rozuzlenie zápasu priniesla 53. minúta. Mlynarovičov pokus zapadol za chrbát prekvapeného Košarištana – 3:1. Keď sa už zdalo, že sa zápas bude v pokoji dohrávať, hostia znížili. Minútu a pol pred koncom riadnej hracej doby tečoval Tabačekovu strelu Uram – 3:2. Dramatický záver už zmenu skóre nepriniesol. Liptovský Mikuláš tak zaznamenal jedenástu prehru v rade. Po záverečnom klaksóne sa ešte pobil Branislav Rapáč s domácim Abdulom.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 2. Buc (Abdul), 15. Svitana (Paločko ml.), 53. Mlynarovič (Štrauch) – 38. Huna (Števuliak), 59. Uram (Tabaček, Števuliak). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Gajan, Gavalier, vylúčení: 3:4 , navyše Nádašdi (Liptovský Mikuláš) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1521 divákov.

Poprad: Corbeil – Brejčák, McDowell, König, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Heizer, Buc – Paločko, Vartovník, Bondra – Lichanec, Paločko ml., Hvila.

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, Tabaček, Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Gründling, Nemec – Števuliak, Langhammer, Ru. Huna – J. Sukeľ, Paukovček, B. Rapáč – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Piatka, Laco

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Ja som mal zo zápasu mierne obavy. Mužstvo, ktoré ťahá takú negatívnu šnúru ako Liptovský Mikuláš, vie zo seba vydať maximum, čo sa aj stalo. My za stavu 2:0 sme mohli rozhodnúť vo svoj prospech a nerobiť z toho takú drámu. Po vlastných chybách sme si privodili takmer vyrovnaný stav. Čo sme ale inokedy v zápasoch pokazili, dnes sme ubojovali. Z toho hľadiska sa nám podarilo uhrať tri body s ťažkým, húževnatým, súperom. Tri body si preto ceníme.“

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „My sme si pred zápasom niečo povedali, pozreli sme si hru Popradu na videu. Chlapci plnili do bodky to, čo mali. Žiaľ, v zápase sme nepremenili čisté šance a súper nás trestal za každú chybu, má tam svojich vychýrených strelcov. Keď budeme pokračovať v takýchto výkonoch, vrátia sa nám zranení hráči a chlapci budú naďalej takto pracovať, tak výkony budú napredovať a dostavia sa aj výsledky.“

Zdroj: TASR

Odporúčame