Tomáš Batiz Hokej

Poprad uspel u lídra tabuľky: Kamzíci zdolali Slovan

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom súboji 45. kola Tipsport Ligy na domácom ľade s HK Poprad. Hostia položili základ víťazstva v druhej tretine, v ktorej skórovali dvakrát vo vlastnom oslabení.

Ilustračný obrázok k článku Poprad uspel u lídra tabuľky: Kamzíci zdolali Slovan

Duel na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sledovala v hľadisku aj švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová. Poprad začal bez rešpektu a už pri prvom striedaní preveril pozornosť Brusta Takáč, ktorý z ľavého kruhu prevetral lapačku brankára Slovana. Hostia následne pritlačili „belasých“ počas dvoch presiloviek, veľkú šancu na otvorenie skóre mal v 13. minúte po strojovej kombinácii Lapšanský, no Brust zakročil betónom. Domáci sa herne hľadali, nevedeli sa dostať do správneho tempa a Vošvrda zasahoval iba sporadicky.

Slovan dostal v úvode druhej časti výhodu presilovky, no zahral ju katastrofálne a dokonca inkasoval, keď prepadol vzadu a po prihrávke Handlovského zakončil Preisinger efektne pomedzi brankárove betóny – 0:1. O pár sekúnd na to mohol v tom istom oslabení zvýšiť Kozák, no Brust bol tentoraz proti. Spoluhráči ho však nechali „v štichu“ pri ďalšej početnej výhode Slovana v 26. min., keď rýchly brejk pretavil v druhý gól Takáč po prihrávke Zagrapana. Popradčania boli na koni, šancu na tretí gól nevyužil Mercier. Následne však ten istý hráč pohotovo tečoval strelu Kozáka a „kamzíci“ viedli 3:0. Až výstavná gólová strela Basarabu, ktorou v 33. minúte znížil na 1:3, prebrala slovanistov. Abdul a Matoušek sa dostali do zaujímavých streleckých pozícií, svoje umenie ukázal Vošvrda.

Slovan sa pokúšal naštartovať obrat, do brejku sa dostal Kytnár, svoju šancu ale nevyužil. Naopak hostia v 43. minúte potrestali ďalšiu chybnú rozohrávku domácich a Matúš Paločko definitívne pochoval nádeje „belasých“. V pohode hrajúci Popradčania mohli ešte zvýšiť náskok zásluhou Zagrapana či Dalhuisena, ale Brust uchránil svoj tím od ďalšej gólovej pohromy. Domácim sa podarilo v 56. minúte už iba znížiť gólom Štajnocha, nepomohla im ani záverečná power play bez brankára.

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

• Góly: 33. Basaraba (Meszároš), 56. Štajnoch (Bondra, Meszároš) – 22. Preisinger (Handlovský), 26. Takáč (Zagrapan), 31. Mercier (Kozák, Handlovský), 43. Matúš Paločko (Králik, Matej Paločko).