Marián Handzuš Hokej

Poprad uspel v Nitre, rozhodli presilovky

Kamzíci odchádzajú z Nitry s dvoma bodmi vďaka výhre po predĺžení, po chybe hostí strelil šesť sekúnd pred koncom rozhodujúci gól Škovira.

HK K CERO Nitra – HK Poprad 3:4 pp (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 17. Korhoň, 18. Slovák, 22. M. Novák – 9. Škovira, 11. Klouda, 44. Lundberg, 65. Škovira. Rozhodovali: Müllner – Brath, Štefik, vylúčení: 8:5, navyše: Lapšanský (Poprad) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, striedanie: 23. Melicherčík za Lipovského (Poprad), 2696 divákov.

Prvých osem minút sa hral hokej bez výrazných šancí. V 9. minúte boli Nitrania nedisciplinovaní, z čoho Poprad vyťažil dva úvodné góly. V dvojnásobnej početnej prevahe ešte hostia gól nestrelili, ale z pokračujúcej presilovej hry o jedného hráča už áno. V 9. minúte vystrelil obranca Rogers a vyrazený puk poslal do bránky Škovira. Ďalšiu presilovku Poprad opäť využil v 11. minúte a znova sa presadil po dorážke. Úspešným strelcom bol Klouda. Potom však faulovali dve zámorské posily Popradu a Nitra obe presilovky využila. Tú prvú v 17. minúte zásluhou Korhoňa, druhú o minútu neskôr, keď gól do prázdnej bránky strelil Slovák.
Druhá časť zápasu bola po stránke hokejovej kvality obojstranne výborná. V 22. minúte pekne prihral Podstavek Novákovi a nitriansky obranca dokonal obrat skóre. Ten istý hráč mal o niekoľko minút ďalšiu gólovú šancu, no zakončoval horšie, ako predtým. V ďalšej fáze druhej tretiny prišli tri nebezpečné šance hostí. Ján Laco najprv vychytal Wanviga, neskôr sa blysol proti Krotákovi a gól mu nedal ani Ján Brejčák.
Aj posledná tretina ponúkla divákom výborný hokej. Aktivitou hýrili Popradčania a v 44. minúte aj zaslúžene vyrovnali. Vylúčenie Slováka potrestal umiestnenou strelou Lundberg. Gól dal Popradu sily a zhruba päť minút nepustil Nitru z obranného pásma. Paradoxne najväčšiu šancu mali po prečkaní tlaku domáci, no Samir Saliji svoj samostatný nájazd nepremenil. Stretnutie nakoniec dospelo do predĺženia a šesť sekúnd pred jeho záverom dal gól bekhendovou strelou Škovira.

Hlasy trénerov:
Branislav Okuliar, tréner Nitry: „Po rozpačitom vstupe sme skóre dokázali vyrovnať. Mrzí nás, že v druhej tretine sme pri vedení 3:2 nestrelili ďalší gól, lebo šance sme na to mali. V poslednom dejstve sme zle riešili niektoré situácie, vďaka čomu sme boli pod tlakom. V závere sme sa zlepšili, a tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať.“
Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „Zápas sme začali výborne, v dvoch presilovkách sme sa ujali dvojgólového vedenia. Potom však prišli chyby, ktoré súper potrestal hneď troma gólmi. V druhej časti sme sa prispôsobili Nitranom a tiež sme hrali živelne. Z toho pramenili chyby, no v poslednej tretine sme náš výkon skonsolidovali. Mali sme lepšiu organizáciu hry smerom dopredu i dozadu a naše víťazstvo považujem za zaslúžené.“