Peter Handzuš Futbal

Poprad v desiatich uhral remízu

FK POPRAD- ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ 2:2 (0:1)

Ak Poprad pomýšľal na odpútanie sa z dolných časti tabuľky potreboval po prehre v Ružinej v dnešnom zápase naplno bodovať . Už v 5.min. však domáci prišli o vylúčeného gólmana Huszárika, ktorý bol vylúčený po kontakte s hosťujúcim útočníkom v pokutovom území. Nariadený pokutový kop premenil Minčič 0:1. Aj keď hrali Popradčania v oslabení o jedného hráča, snažili sa o skorigovanie pre nich nepriaznivého stavu. V 13. min. postupoval sám na hosťujúcu bránu Maťaš, ktorého nedovolene atakoval jeden z obrancov, no píšťalka hlavného rozhodcu Hracha zostala nemá. Ďalšie vážnejšie ohrozenie hosťujúceho gólmana Hanáka prišlo až v 36. min. keď loptu vypálil Vitkaj. Hanák však bol pripravený. Podobne skončil aj priamy kop Kočiša v 39. min. Do konca prvého polčasu sa tak skóre nemenilo. V druhom polčase mali prvú šancu na kopačkách hostia. V 49. min. musel Vernarský končekami prstov vyrážať strelu Podia. V 61. min. hl. rozhodca nevidel tvrdý faul na striedajúceho Duloviča, nechal pokračovať v hre a hosťom sa tak naskytol protiútok do otvorenej popradskej obrany, ktorý Sedliak gólom zavŕšil na 0:2. Ani po druhom inkasovanom góle však Popradčania nevešali hlavy a hneď po rozohraní sa kapitán domácich Pitoňák ocitol v sľubnej šanci. Strelou z blízka vystrašil gólmana hostí, no lopta v bráne neskončila. V 68. min. Kočiš vysunul rýchlonohého Maťaša, ktorý sa rútil na bránu Podbrezovej, Hanák však jeho sólo včasným vybehnutím zneškodnil. V 75. min. sa popradskí hráči konečne dočkali vytúženého gólu, keď vynikajúcu útočnú akciu zakončil exportnou strelou do šibenice Vitkaj a skorigoval stav zápasu na 1:2. Popradčania povzbudení gólom, pokračovali v tlaku. Vyvrcholením snahy bol vyrovnávajúci gól, po priamom kope Kočiša, ktorý hlavou do siete usmernil Ondruš 2:2. V zápase ktorý poznamenal slabučký výkon rozhodcovskej trojice, nakoniec Poprad vybojoval remízu a za bojovný výkon si tak vyslúžili od popradského publika búrlivý potlesk.

Text: fkpoprad.sk

Foto+video: poprad24.sk