Poprad v príprave v nových dresoch: Dominuje logo 70.ročníka Tatranského pohára

Šesť účastníkov z piatich krajín sa predstaví na jubilejnom 70. ročníku prestížneho hokejového turnaja o Tatranský pohár v Poprade. Diváci uvidia aj jedinečné dresy.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Poprad v príprave v nových dresoch: Dominuje logo 70.ročníka Tatranského pohára
Foto: Martin Sýkora

Domáci klub HK Poprad bude hrať v dresoch, ktorých nosným prvkom je logo pripomínajúce 70. ročník najstaršieho turnaja v ľadovom hokeji na Slovensku a zároveň druhého najstaršieho turnaja v Európe.

Dresy sú jedinečné

V týchto dresoch odohrajú kamzíci aj prípravné zápasy, vrátane Vyšehrad Cup-u. Informoval o tom počas stredajšej tlačovej konferencie v Poprade riaditeľ tipsportligistu Ľudovít Jurinyi.

„Jubilejnému 70. ročníku by sa patrilo dať nejakú noblesu a špeciálny význam. Preto sme sa dohodli na špeciálnej kolekcii. Symbolicky by sme v nich chceli odohrať kompletnú prípravu,“ poznamenal Jurinyi.

Dresy sú okrem tradičnej bielej a modrej farby, ktorá je spojená s klubovými farbami, doplnené aj o zlatú. „Už vlani sme mali zakomponovanú zlatú farbu v dresoch počas Tatranského pohára. Zlatá farba evokuje výnimočnosť,“ vysvetlil riaditeľ HK Poprad. Dresy pôjdu po prípravnej časti na konci augusta do dražby. Podľa Jurinyiho ešte presne nevedia, kde výťažok z predaja dresov darujú.

Tatranský pohár opäť medzinárodný

Počas konania Tatranského pohára, ktorý sa pod Tatrami odohrá od 17. do 20. augusta, sa uskutoční aj odborná konferencia venovaná histórii a významu tohto turnaja. Podujatie sa uskutoční v sobotu 19. augusta v konferenčnej miestnosti Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu (NTC SFZ).

Na Tatranskom pohári sa okrem domáceho tímu HK Poprad predstavia aj HC Košice, francúzske družstvo Les Aigles de Nice, maďarský klub Dunaújváros, bieloruský Junosť Minsk a nemecký druholigový klub EHC Bayreuth Tigers.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Odporúčame