Poprad vyhral prvý zápas v Skalici

Hokejisti Popradu zvíťazili v pondelňajšom zápase štvrťfinále play off extraligy na ľade HK 36 Skalica 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

HK 36 Skalica – HK Poprad 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 9. Šátek (Holovič) – 25. Škovira (Mlynarovič, Kasík), 30. Škovira (Klouda, Suchý). Rozhodovali: J. Konc, Rudý – Jankovič, Stano, vylúčení: 5:7, navyše: Mikušovič 10 minút za údery, M. Školiak 10+DKZ za údery – Rapáč 10 minút za údery, Wanvig 5+10+DKZ za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 48. Škarda za Školiaka, 2836 divákov
/na zápasy 1:2/

Zostavy:
HK 36 Skalica: Lakosil – Gründling, Kloz, Jankovič, Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak – Obdržálek, Jarolín, Konečný – Kutálek, Holovič, Šátek – R. Školiak, Mikúš, Višňovský – Jurík, Lantoš, Mikušovič
HK Poprad: Lipovský – Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, Kasík – Wanvig, Lundberg, Škovira – Kroták, Mlynarovič, Lapšanský – Kopecký, Klouda, Kuľha – Rapáč, Takáč, Svitana

Na Skalickom ľade sa od prvých minút hral bojovný a rýchly hokej. Hneď v úvode zápasu mal na svojej hokejke gól Lapšanský, no nedokázal zužitkovať Krotákovu presnú prihrávku. Obe mužstvá hrali opatrne a s prehľadom vyčkávali na súperovu chybu. Tej sa v obrane dopustili hostia a Šátek ju využil na strelenie vedúceho gólu. Hostia sa v závere pokúsili o tlak, no gólovo sa nepresadili.
Čo sa nepodarilo v prvej časti prišlo v druhej, keď Popradčania zrýchlili pohyb a spresnili prihrávku, čo pretavili na strelenie vyrovnávajúceho gólu z hokejky Škoviru. V presilovej hre sa Poprad dokonca ujal vedenia druhým Škovirovim gólom, ktorý s prehľadom umiestnil puk ponad ležiaceho brankára domácich. Po tomto góle Skaličania herne odišli. Hostia to však nevyužili na strelenie ďalšieho gólu.
Tretie dejstvo začali Skaličania presilovou hrou, no v tej vážnejšie neohrozili súperovu bránku. Mužstvá sa vzájomne kontrolovali a konflikt, ktorý vyústil v bitku musel arbiter riešiť trestami. V záverečnom dejstve však už gól nepadol a Poprad si pripísal druhé víťazstvo v sérii.