Ľubomír Hudačko Hokej

Hostí nasmeroval k víťazstvu gól Záborského, ktorý v 53. minúte dorážkou využil presilovku.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vyhral v Košiciach po dvoch rokoch: Navýšil náskok na čele, Svitana s 500. bodom
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej diváci sledovali vyrovnaný súboj plný bojovnosti, ako prví gólovo udreli domáci. O priebehu zápasu informuje HK Poprad na svojej webstránke.

V 25. minúte sa presadil kapitán domácich Chovan, keď tečoval Lunterovu strelu – 1:0.

V 32. minúte sa najlepší ligový strelec Dmowski individuálne presadil cez obrancu domácich a poradil si aj s brankárom Janusom – 1:1.

Tesne po klaksóne

Hostí nasmeroval k víťazstvu gól Záborského, ktorý v 53. minúte dorážkou využil presilovku – 1:2.

Oceliari sa pokúsili vyrovnať počas hry so šiestimi hráčmi, no Svitana gólom, ktorý pre neho znamenal 500. extraligový bod, upravil na 1:3.

Domáci sa však nevzdali a Jääskeläinen následne prekonal Vaya a znížil na 2:3. Košičania naďalej pokračovali v tlaku a puk dostali za popradského brankára aj tretíkrát, no stalo sa tak tesne po klaksóne.

HC Košice – HK Poprad 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

• Góly: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) – 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay)
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
  • 3 936 divákov
  • Košice: Janus – Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký – Pollock, Berger, Fejes – Lunter, Chovan, Jääskeläinen – Rogoň, Slovák, Šimun – Jokeľ, Havrila, Bartánus
  • Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Jendek, Belluš – Šotek, Suchý, Paločko