Poprad vyhral v Martine

Za Poprad proti Martinu skórovala aj nová posila kamzíkov, Jaroslav Kmiť.

MHC Mountfield Martin – HK AutoFinance Poprad 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Sobota – 11. Vandas, 45. Kmiť. Rozhodovali: Konc – Valach, Junek, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 770 divákov.

Zostavy:

MHC Mountfield Martin:
Volentier – Drgoň, Rúfus, Zuka, Brcko, Tupý, Obuch, Vartovník, Drotár – Markovič, Galamboš, Važan – Škoda, Murček, Šošovský – Macejka, Zeliska, Kriška – Sobota, Ižvolt, Škumát

HK AutoFinance Poprad:
Melicherčík – Novotný, Brejčák, Fabian, Malina, Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný – Vandas, Hult, Kuľha – Kroták, Kmiť, Vaic – Škovira, Kraft, Rapáč – Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Súboj outsidera s favoritom sa odohrával v úvodnej 10-minútovke väčinou v strednom pásme. Podtatranci boli síce rýchlejší i kombinačne lepší, ale na príkladne bojujúcich Martinčanov našli recept až v 11. minúte, kedy sa individuálne presadil Vandas a otvoril gólový účet stretnutia. Domácich podržal v 15. minúte brankár Volentier pri dvoch strelách autora gólu Vandasa. Ani domáci v útoku veľmi neohrozili Melicherčíka a tak sa prvá tretina skončila chudobným jednogólovým vedením hsotí.

Aj v druhej tretine mali chvíľami viac z hry hostia, ale hokej to bol neslaný-nemastný. Najväčšiu šancu Popradu mal v 32. minúte Kroták, keď prestrelil, proti Melicherčíkovi sa postupne nepresadili Škumát, Važan a Šišovský. Hostia akoby podceňovali domácich a nadšene bojujúci martinskí hokejisti v 40. minúte zaslúžene vyrovnali Sobotom zblízka.

Domáci potom dokázali korčuľovať so súperom, a keď obe mužstvá výrazne pridali videli diváci v tretej tretine zaujímavý hokej. V 41. minúte Galamboš zblízka neprekonal Melicherčíka, za to Kmiť v 45. minúte po buly Krotáka nechytateľne trafil. Vzápätí stálo pri hosťoch šťastie, keď strelu Vartovníka zastavila žŕďka. Veľkými oporami boli obaja gólmani. Domáci ani napriek enormnej snahe už nedokázali vyrovnať, keď Markovič a Škoda v závere nevyžili veľké príležitosti. A tak sa z tesného víťazstva tešili hostia.

Ladislav Spišiak, tréner Mountfieldu: „V Martine nezostal kameň na kameni. Máme veľmi mladé mužstvo. Svojich hráčov však chválim, bojovali zo všetkých síl, chýbalo nám trošku šťastia a tak súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „V dnešnom stretnutí sme boli favoritom, ale opäť sa potvrdilo, že žiadny zápas nie je jednoduchý. Domáci dobre korčuľovali, mali dobre organizovanú obranu, boli nebezpeční v útoku. Opticky sme boli dve tretiny lepší, ale bez efektu a tak sme radi, že sme tu získali tri body, ktoré sa počítajú do tabuľky.“