Poprad vyhral v Martine

Melicherčík si v Martine udržal čisté konto. Popradské góly dali Balán, Svačina a Rapáč.

MHC Mountfield Martin – HK AutoFinance Poprad 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 38. Balán, 52. Svačina, 54. Rapáč. Rozhodovali: P. Grečko – Smerek, M. Grečko, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1020 divákov

V súboji deviateho so štvrtým videl riedko zaplnený martinský štadión nadpriemerný hokej. Obe mužstvá mysleli predovšetkým na útok a tak sa rýchle akcie striedali pred oboma bránkami. Brankári Šimko a Melicherčík si však držali čisté konto a veľakrát podržali svojich spoluhráčov. V úvode mali nečakane viac z hry domáci, ale Šišovský, Škoda, Kriška i Matejka si vylámali zuby na Melicherčíkovi a Škoda v 11. minúte po nájazde trafil len žŕdku. Potom prevzali iniciatívu hokejisti spod Tatier, ale Balán, Kroták i Vaic nenašli recept na prekonanie domáceho brankára. Ten sa vyznamenal aj v úvode druhej tretiny, keď zneškodnil nájazd Kuľhu. Od 24. minúty hrali hostia 6– minútovú presilovku, ale bez gólového efektu. Potom zase mali výhodu o dvoch hráčov domáci viac ako tri minúty, ale okrem druhej žrdi Škodu z nej nevyťažili nič. A tak gólový účet stretnutia otvoril v 38. minúte popradský Balán pri ďalšej početnej výhode hostí. Snaha domácich v treťom dejstve stroskotala na skvelom Melicherčíkovi. Keď sa domáci nepresadili, zobrali to do rúk hostia. V 52. minúte po chybe martinských hráčov sa Svačina natlačil pred martinskú bránku a strelil druhý gól Popradu. Potom sa už hralo v réžii hostí. Skóre strenutia uzavrel v 54. minúte Rapáč. V 56. minúte ešte Tavželj bombou trafil do žŕdky. Martin vyšiel nakoniec naprázdno a vypil kalich horkosti až do dna.