Poprad vyhral v Nitre

Popradčania prestrieľali bývalého spoluhráča v drese Nitry.

HK Nitra – HK AutoFinance Poprad 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 9. Rais, 13. Káčer – 22. Rapáč, 28. Škovira, 35. Koskinen, 51. Svitana. Rozhodovali: Goga – Brath, M. Junek, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1654 divákov

Zápas v Nitre mal jasného favorita, no Poprad začal pod Zoborom dosť zakríknuto. Začiatok zápasu tak patril aktívnejším domácim. V 9.minúte sa Nitra dostala do vedenia, keď počas presilovej hry štyroch proti troma posunul Ďurák Raisovi, ktorý umiestnenou strelou od modrej čiary otvoril skóre. Presný zásah mal na Nitru pozitívne účinky a naďalej pokračovala v aktivite. V 13. minúte pekne zakombinovala tretia formácia Nitry a po prihrávke Piačku, nezaváhal v Káčer 2:0. Druhý gól Nitry odštartoval obojstranne otvorený hokej, dobré šance si na strane Popradu vypracovali Rapáč a samostatný únik proti Fedorovi nepremenil Suchý. Na druhej strane sa mohla ujať strela Štefanku, no domáci kapitán zakončil len vedľa.

Na začiatku druhej tretiny hrali domáci dvojnásobnú presilovú hru v trvaní 18 sekúnd. Tú síce nevyužili, ale z pokračujúcej presilovky sa im už podarilo znížiť. Po dobrej prihrávke Koskinena nezaváhal v 22.minúte Rapáč, keď mal pred sebou odkrytú časť bránky. Poprad dostal krídla a obrana Nitry na čele s brankárom mala plné ruky práce. Vyrovnanie, ktoré po kontaktnom góle viselo vo vzduchu nakoniec prišlo v 28. minúte. Predchádzali mu dve dobré šance, až sa napokon dostal k zakončeniu Škovira a pekným blafákom vyrovnal – 2:2. Poprad napokon skóre úplne otočil. Sedem minút po Škovirovom góle ušiel po ľavej strane Vandas, naviazal na seba dvoch brániacich hráčov, našiel úplne osamoteného Koskinena, ktorý si položil Fedora a pohodlne dal tretí gól hostí. Krátko pred koncom druhej tretiny mohol vyrovnať domáci Štefanka, no osamotený pred Melicherčíkom netrafil dobre puk.

Tretia tretina mala pomerne rýchly spád i ponúkla viaceré šance na oboch stranách. Ale keďže gól padol iba do siete domácich zásluhou Popradčana Svitanu, tri body napokon putovali spod Zobora pod Tatry.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „My sme mali veľké problémy so zostavou. Káder máme veľmi oklieštený a vypadlo nám z neho ďalších šesť hráčov. Museli sme hrať na tri päťky a to bol jeden z dôvodov prečo sme ten zápas prehrali. Mali sme však dobrý vstup, Poprad sme tým možno zaskočili, ale s postupom času nás Poprad prevýšil a vyhral zaslúžene.“

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „Mali sme nevydarený vstup do zápasu, až od druhej polovice prvej tretiny sme zvýšili aktivitu a zrýchlili kombináciu. Vytvorili sme si tlak i dosť šancí, ale nedali sme góly. V druhej tretine sa nám podarilo otočiť výsledok a v tretej tretine sme umnou hrou kontrolovali naše vedenie. Nedá sa hovoriť, že začiatok sme podcenili, asi sme ešte boli v autobuse.“