Poprad vyhral v Žiline

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:5 (1:0, 1:2, 0:3) Góly: 17. Smotrila, 35. Nádašdi - 24. Lundberg, 40. Lapšanský, 47. Nagy, 54. Kroták, 60. Kasík. Rozhodovali: Lauff - Smrek, Rovenský, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,

Obe mužstvá vstúpili do zápasu opatrne. Ojedinelú príležitosť domácich zahodil Horský. Hostia mali možnosť prvýkrát výraznejšie pohroziť v presilovej hre, v ktorej si však nebezpečnejšiu šancu nevytvorili. V polovici úvodnej tretiny sa dostal po individuálnej akcii do dobrej pozície Jasečko, no jeho pokus Lipovský zmaril. V 13. minúte unikol v oslabení Kmiť, svojou kľučkou ale na gólmana vlkov nevyzrel. Na druhej strane boli žltozelení už úspešnejší a po prihrávke Drevenáka ich dostal do vedenia Smotrila. V posledných sekundách prvej časti hry žilinskí diváci aplaudovali pri zahodených tutovkách bývalých hráčov Kloudu a Kopeckého.
Prostredné dejstvo začali tlakom domáci. Petruška ani Palovčík puk za Melicherčíka neprepasírovali. V 24. minúte zasa neuspel pred Lipovským Kroták. O pár sekúnd na to sa už ale Lundberg nemýlil a vyrovnal. Žilinčania mali potom výhodu 29 sekundovej početnej výhody o dvoch hráčov, no Popradčania sa ubránili. V 32. minúte sa počas presilovej hry ocitol po odrazenom puku pred odkrytou domácou bránou Kasík, Lipovský však vytiahol zázračný zákrok. Na druhej strane sa Nádašdi nemýlil a po presne mierenej strele od modrej čiary vrátil vedenie do rúk vlkov. Kamzíci odpovedali 55 sekúnd pred druhou sirénou z hokejky Lapšanského.
V úvode tretieho dejstva získali domáci výhodu presilovej hry. S výnimkou Nemcovej strely v nej Melicherčíka neohrozili. V 45. minúte unikol obrane súpera Dlouhý, svoju strelu však namieril len do lapačky popradského brankára. O 120 sekúnd sa tešili hostia. Prihrávku Krotáka zužitkoval na svoj prvý gól po návrate do extraligy Ladislav Nagy. Domáci mohli kontrovať v polovici tretiny, no strela Milovanoviča sa len obtrela o pravú žrď. V 54. minúte šokoval divákov na tribúnach gólman Lipovský, ktorý chcel odpáliť Krotákov nahodený puk, ale pošmykol sa a puk popod neho prekĺzol do siete. Víťazstvo kamzíkov ešte prikrášlil gólom do prázdnej brány cez celé klzisko Kasík a potvrdil zisk troch bodov pre hostí.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Vstúpili sme do stretnutia dobrým pohybom. Dve tretiny sme hrali perfektný hokej. Korčuľovali sme, prehusťovali stredné pásmo a súpera sme k ničomu nepustili. Naša hra bola navyše podporená skvelým výkonom brankára Lipovského. V tretej tretej časti hry súper zrýchlil a dostali sme tri góly, ktoré rozhodli o zápase.“
Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Nezačali sme dobre. Z našej strany tam bol laxný prístup a herná nedisciplinovanosť. Chvíľami to pripomínalo verejné korčuľovanie. V druhej tretine sme chceli zlepšiť hru, ale pribrzdili nás zbytočné vylúčenia. Až v treťom dejstve zvýšili sme aktivitu, vychádzala nám kombinácia a strelili sme tri góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve.“