han Hokej

Popradčania majú nového maskota: Dostane sa do hľadiska, aj keď je to zakázané! FOTO

Hokejisti HK Poprad majú v tejto sezóne, ktorá je výrazne poznačená koronavírusom, v pláne útok na slovenský titul. Pomôcť im v tom môže aj táto plyšová krásavica.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania majú nového maskota: Dostane sa do hľadiska, aj keď je to zakázané! FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Tribúny na zimákoch sú kvôli pandémii a rozhodnutiu krízového štábu pre fanúšikov zavreté. Preto je atmosféra počas zápasov netypická, na čo si nevedia zvyknúť nielen hráči a rozhodcovia, ale aj fotografi.

Cvakol Minnie

V stredu privítala Dukla Trenčín hráčov Popradu a ako inak, aj na tomu stretnutí chýbali diváci. Fotograf z TASR si však všimol predsa len niečo zaujímavé na tribúne. Išlo o postavičku Minnie z rozprávky Mickey Mouse. „Netušil som, prečo tam je, ale spravil som dve fotky,“ povedal Radovan Stoklasa pre Dnes24.sk.

Aj dlhoročný športový fotograf je počas práce akýsi nesvoj. Aj jemu chýbajú fanúšikovia a atmosféra. „Je to zvláštne, hlavne keď z reprákov púšťajú skandovanie fanúšikov, pritom je štadión bez nich. Nič ich nenahradí,“ smúti Stoklasa.

Patrí ku Popradčanom

Ako sa nám neskôr podarilo zistiť, plyšová figúrka patrí k hráčom Popradu. Ide skutočne o Minnie a nosia ju so sebou aj na zápasy. Tak ako naposledy v Trenčíne, kde bola hneď za ich striedačkou. „Ja som si ju všimol len nedávno, ale to vymyslel náš Pinči,“ prezradil Dnes24.sk popradský útočník David Skokan, ktorý myslel spoluhráča Patrika Svitanu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM