Rozhodujúci gól strelil počas presilovej hry obranca domácich Adam Drgoň.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania po dráme vyhrali nad Slovanom: Obhajcu titulu zdolali prvýkrát v sezóne
Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení. Obranca domácich Adam Drgoň strelil rozhodujúci gól v 62. minúte počas presilovej hry.

Slovan sa napriek prehre udržal na čele tabuľky. Popradčania triumfovali nad obhajcom titulu prvýkrát v sezóne, keď predchádzajúce dva zápasy prehrali so skóre 2:9. Tomáš Záborský aj Liam Pecararo zaznamenali v stretnutí dva body za gól a asistenciu.

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

• Góly: 5. Paločko (Kukuča, Meliško), 21. Záborský (Skokan, Betker), 62. Drgoň (Svitana, Záborský) – 29. Takáč (Minárik, Pecararo), 41. Pecararo (MacKenzie, Sersen).
  • vylúčení: 2:4 na 2 min,
  • presilovky: 1:0,
  • oslabenia: 0:0,
  • 2 444 divákov.

Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Petráš

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Valach, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Minárik, Takáč – Fominych, Kytnár, Haščák – Petriska, Lipiansky, Matoušek – Šotek, Bezák, Kukumberg