Webnoviny - Hokej

Popradčania pokračujú v tréningu, Kežmarok bude farmou

Kým ich súperi z ľadových plôch dovolenkujú, hokejisti HK Poprad aj v týchto júlových dňoch pravidelne trénujú

Podtatranci začali s prípravou až v polovici júna, na suchu sa budú „lopotiť“ do 17. júla a po štyroch dňoch voľna vykorčuľujú na ľadovú plochu. Tréningy vedie dvojica Július Pénzeš – Vladimír Klinga. „V súčasnosti máme v kádri 25 hokejistov. Na 98 % sme s nimi dohodnutí aj na zmluvách. V tíme sú hokejisti, ktorí pôsobili v uplynulej sezóne v Poprade alebo v Kežmarku. Novou tvárou je iba Stanislav Jasečko. Rokujeme ešte s Petrom Kloudom. Na ľad by sme mali vykorčuľovať 22. júla,“ informoval agentúru SITA výkonný riaditeľ a konateľ popradského klubu Tibor Turan.

Zo známych mien na popradských tréningoch nechýbajú brankár Miroslav Šimonovič či útočníci Arne Kroták, Igor Rataj, Miroslav Škovira a Richard Šechný. Po sezóne odišiel z Popradu Jaroslav Kasík do Mladej Boleslavi. Mužstvo spod Tatier opustil aj René Jarolín, ktorému skončila zmluva a dohodol sa so Skalicou. Do Slovana Bratislava prestúpil Dávid Skokan.

Pod Tatrami dochádza toto leto aj k spolupráci medzi dvoma klubmi, ktoré boli v poslednej sezóne veľkými súpermi. Kým Poprad sa v baráži v extralige udržal, Kežmarok musel prenechať miesto Spišskej Novej Vsi. Kežmarok by mal v novej sezóne I. ligy pôsobiť ako farma Popradu, ktorého situácia bola dlho po odstúpení primátora mesta Antona Danka z postu šéfa klubu nejasná. Klub navyše stratil aj doterajšieho hlavného sponzora. Uplynulú sezónu 2008/2009 ukončil hokejový klub v strate z dôvodu, že niektorí sponzori doteraz nezaplatili dohodnuté sponzorské príspevky. Situácia sa však pomaly konsoliduje. HK Poprad sa prihlásil do extraligy a aj na základe toho, že hráči trénujú, v nej bude aj hrať. Na aktuálne otázky o ekonomickom zabezpečení klubu či o vlastníckych pomeroch zatiaľ Tibor Turan nechcel odpovedať. Popradčania majú v prvom kole extraligy 11. septembra voľno, o dva dni neskôr privítajú doma Liptovský Mikuláš.

Aktuálny káder HK Poprad: Brankári: Šimonovič, Melicherčík, Klempa Obrancovia: Jasečko, Fabian, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, D. Brejčák, M. Žemba, Jelínek Útočníci: Kroták, Rataj, Škovira, Šechný, P. Segľa, Buc, Marcel Haščák, Lapšanský, V. Žemba, Čížek, Mašlonka, Svitana

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie