Monika Vengrínová Rôzne

Popradčania sa dozvedia, koľko toho majú v hlave: Testovanie cez počítač rovno na námestí!

Nielen žiaci, ale i učitelia a ďalší záujemcovia si môžu vyskúšať testovanie cez počítač priamo na porpadskom námestí. Malý elektronický test s úlohami zameranými na rôzne druhy gramotnosti bude robiť NÚCEM pri príležitosti 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania sa dozvedia, koľko toho majú v hlave: Testovanie cez počítač rovno na námestí!
Zdroj: Webnoviny.sk

Organizátorom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. „Cieľom aktivity E-testujte sa s EÚsmevom je interaktívnou formou priblížiť verejnosti moderný spôsob overovania vedomostí a zručností a zároveň je zámerom Národného ústavu certifikovných meraní vzdelávania (NÚCEM), aby sa žiaci hravou formou skamarátili s elektronickým testovaním a overili si vedomosti nadobudnuté v škole,“ povedala o akcii Mária Grebeňová-Laczová, manažérka publicity národného projektu, v rámci ktorého sa tvorí veľká databáza elektronických ú­loh.

Záujemcovia sa môžu cez notebook otestovať v desiatich mestách na Slovensku. V Poprade svoj stánok NÚCEM nájdete 15.mája v čase od 11.00 do 15.00 h na Námestí sv. Egídia. Úlohy pre testy pripravil tvorivý tím národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania. Na tento projekt ide prevažne z eurofondov asi 28,2 milióna eur. Jedným z jeho cieľov je vytvorenie pôvodných 30.000 úloh a 150 testov zo všeobecnovzde­lávacích predmetov. V rámci projektu sa pripravuje aj elektronické testovanie na školách.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM