Ľubomír Hudačko Hokej

Slovan a Košice neodštartovali novú hokejovú sezónu ideálne, využili to aj hráči Popradu. Tí si v domácom dueli proti východniarom schuti zastrieľali.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania tesne prehrali s Bystricou: Rezonuje však najmä 7-gólový VÝPRASK Košičanom
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Hokejisti Popradu ešte v 3. kole Tipos extraligy deklasovali lídra tabuľky z Košíc 7:2. Domáci vykročili za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 5:0, o priebehu zápasov informuje HK Poprad na svojej webstránke.

Úradujúci majster utrpel v tejto sezóne prvú prehru. Popradčania rozhodli o výsledku už počas prvých 15 minút, keď strelili päť gólov.

Bod pre 15 hráčov

V drese Popradu zaznamenalo minimálne bod až 15 hráčov.

HK Poprad – HC Košice 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Góly: 2. Záborský (Brejčák, Coulter), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek, Mlynarovič), 16. Jendek (Šotek, Betker), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík)

• Vylúčení: 9:4 na 2 min, navyše: Mlynarovič 5 min za hrubosť, Šimun 5+DKZ za bitku a Deyl 5+DKZ za faul kolenom,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0
  • 2 474 divákov

O čosi horšie dopadol duel s Banskou Bystricou, s ktorou Popradčania prehrali tesne 4:3. A to napriek tomu, že vstúpil do zápasu výborne a už po 84 sekundách viedol po góle Jendeka.

Vyrovnať nedokázali

Banská Bystrica otočila vývoj stretnutia na konci druhej tretiny, keď sa dostala do vedenia 3:1.

Poprad znížil v treťom dejstve Svitanom, ale domáci šli opäť do vedenia o dva góly.

Necelé tri minúty pred koncom znížil stav na 3:4 Záborský, ale Poprad už nedokázal zápas vyrovnať.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

• Góly: 37. Vela (Turnbull, Ďatelinka), 39. Gašpar (Hora, Bačik), 44. Hora (Stránský), 54. Turnbull (Wilkins, Hora) – 2. Jendek (Mlynarovič, Kotvan), 50. Svitana (Kukuča, Brincko), 57. Záborský (Drgoň, Svitana)
  • Vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0